Chip Mong Land to Transform 120 hectares in Chroy Changva into Huge Residential Project
Chip Mong Land has officially launched its huge Parkland 6A residential project in Chroy Changva with a massive discount of up to 8%, and no-interest instalments for up to 18 months.
Park Lane 6A is a luxurious residential development project spreading over 120 hectares along National Road 6A. Surrounded by two major rivers, the Tonle Sap and the Mekong, this project will become the most comfortable residence in the region.
The president of Chip Mong Land said during the official launching ceremony this morning that Parkland 6A is being developed with a long-term vision and a clear strategy to contribute to the development of Chroy Changva city.
“Parkland 6A will comprise of a large shopping mall, the region’s largest sports centre with a usable area of up to 10,000 square metres, mega green park, and extended well-equipped infrastructure,” said Mr Henry.
Parkland 6A project offers up to 10 home designs, which are best-fit to various types of customers with different lifestyles and objectives.
Those who are interested in Park Lane 6A project can visit the project site located along National Road 6A, from 22 to 26 January 2021. For further information, please contact 061 997 888.