These factors have made Borey Peng Huoth 50m very prominent in the south of Phnom Penh
The southern development area of Phnom Penh is an area that is gaining traction through investment activities and major projects that are constantly appearing, such as Techo Airport, Takhmao City, the potential for a new 60-meter road, and the subway project under study. This Project has already emerged, such as the Aeon 3 shopping mall, condominiums and large Borey projects, in which the potential housing project of Borey Peng Huot, The Star Mera Garden, also contributed to making this area more prominent. Well.
The Star Mega Garden project highlights the modern mixed-use community with a wide range of housing options, from hybrid villas, shophouses, twin villas and detached villas to suit a wide range of client needs. According to the house in The Star Mega Garden project is almost complete, customers can buy immediately to move in soon without having to wait long. Another important thing is that there are already a lot of migrants living in a row.
In addition to such a wide range of housing options, the project, located along the Second Ring Road (50 meters), has created a shopping mall in its own project, PHMe Mall Mall, which has just opened for testing. Organize a variety of recreational activities to make the area more bustling, especially to make the residents of Borey Peng Huoth project easier, it one step to the supermarket, one step to the green park, gym, swimming pool and close to other towns. Again, close at once.
Not only that, but this project also has the largest and most modern clubhouse in the area, which provides greater convenience to customers living in the project, with 24-hour security, security, as well as maintenance services in the project, actively providing quality living. Comfort and happiness always.
Please also note that buying a house in The Star Mega Garden has a special promotion and you can choose a good location. As for the construction, customers can visit in person or can easily visit the model house.
For more information, don’t hesitate to get in touch with the sales associate by phone: 098/016/017 596 789 or ask for information at the project sales office directly.