The Morgan Enmaison Golden Sky project will soon be launched in the Mekong Delta and is expected to provide the first world-class luxury units in the area.
The project is located on the top floor of the first building of Morgan Enmaison, which is 218 metres high and has only 70 units for Phnom Penh’s most exclusive residents.
The Golden Sky project provides luxurious two-story units, offering between three and seven bedrooms spread over between 300-750 square metres with 360-degree views of the Mekong River.
The 70 high-end units will be smart homes that incorporate state-of-the-art technology as well as providing helicopter port, air pool, sky bar club, a luxury lounge, private elevators to the units and 24-hour service.