កម្មវិធី PropertyGuru Cambodia Property Awards បកមកអង្រួនវេទិកាកម្ពុជាសាជាថ្មី
កម្មវិធីពានរង្វាន់ប្រចាំឆ្នាំ PropertyGuru Cambodia Property Awards លើកទី ៥ បានបកមកអង្រួនវេទិកាប្រកួតប្រជែងអ្នកអភិវឌ្ឍអចលទ្រព្យល្អបំផុតនៅកម្ពុជា សាជាថ្មីម្ដងទៀតហើយ ក្រោយកម្ពុជាបានឈ្នះពាន់រង្វាន់ពីប្រទេសថៃ កាលពីឆ្នាំមុន។
រៀបចំដោយក្រុមហ៊ុនបច្ចេកវិទ្យាអចលនទ្រព្យឈានមុខគេនៅអាស៊ី PropertyGuru Group កម្មវិធីនេះនឹងបើកទទួលបេក្ខភាពពីរហូតដល់ថ្ងៃទី២៧ ខែមីនា។ ហើយការប្រកាសជ័យលាភីចុងក្រោយ នឹងធ្វើឡើងក្នុងពិធី Black-tie Gala Dinner និងកម្មវិធីប្រគល់ពានរង្វាន់ នាថ្ងៃទី០៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២០ នៅសាលកម្មវិធីនៃភោជនីយដ្ឋានសូហ្វីតែលភ្នំពេញភូគីត្រា។
ការត្រឡប់មកវិញនៃកម្មវិធីនេះ គឺដោយសារតែទទួលបានការចាប់អារម្មណ៍យ៉ាងខ្លាំងពីសំណាក់អ្នកអភិវឌ្ឍន៍នៅកម្ពុជា ជាពិសេសក្នុងឆ្នាំ ២០១៩ ក្រុមហ៊ុន Urban Hub (Cambodia) Co., Ltd បានឈ្នះពានរង្វាន់អ្នកអភិវឌ្ឍន៍ខុនដូធំជាងគេបំផុតទាំងប្រាំពីរ នៅក្នុងតំបន់អាស៊ី។
កាលបរិច្ឆេទសំខាន់ៗសម្រាប់កំណែប្រែឆ្នាំ​២០២០ មានដូចជា៖
ថ្ងៃទី១៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៩ – បើកចុះឈ្មោះបេក្ខភាព
ថ្ងៃទី២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២០ –បិទបញ្ជីបេក្ខភាព
ថ្ងៃទី០៣ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២០– បិទការចុះឈ្មោះ
ថ្ងៃទី២០-៣០ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២០ – ចុះត្រួតពិនិត្យទីតាំងផ្ទាល់
ថ្ងៃទី០៤ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២០ – ធ្វើសេចក្ដីវិនិច្ឆ័យចុងក្រោយ
ថ្ងៃទី០៥ ខែ មិថុនា ឆ្នាំ២០២០ – កម្មវិធីពិសាភោជនាអាហារពេលល្ងាច និងកម្មវិធីប្រគល់ពានរង្វាន់នៅរាជធានីភ្នំពេញ
ថ្ងៃទី២០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២០– កម្មវិធីប្រកួតផ្ដាច់ព្រ័តនៅទីក្រុងបាងកក ប្រទេសថៃ
ម្ចាស់ជ័យលាភីមកពីប្រទេសកម្ពុជានឹងមានសិទ្ធិចូលរួមប្រកួតម្ដងទៀត សម្រាប់ពានរង្វាន់មហាកិត្តិយស “ក្រុមហ៊ុនអភិវឌ្ឍន៍ល្អផ្ដាច់គេប្រចាំអាស៊ី” នៅក្នុងកម្មវិធីពានរង្វាន់ PropertyGuru Asia Property Awards Grand Final លើកទី15 វគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត ដែលនឹងប្រារព្ធធ្វើឡើងនៅក្នុងទីក្រុងបាងកក ប្រទេសថៃ នៅក្នុងខែវិច្ឆិកា។
ចំពោះកម្មវិធីពានរង្វាន់ PropertyGuru Cambodia Property Awards ប្រចាំឆ្នាំ ២០២០ គឺទទួលបានការឧបត្ថម្ភគាំទ្រពីសំណាក់ក្រុមហ៊ុនឈានមុខគេ រួមមានអ្នកឧបត្ថម្ភកម្រិត platinum គឺ ក្រុមហ៊ុន Hitachi Elevators and Escalators អ្នកឧបត្ថម្ភកម្រិត Gold គឺ ក្រុមហ៊ុន CBRE កម្ពុជា អ្នកឧបត្ថម្ភកម្រិត silver គឺ ក្រុមហ៊ុន Jotun ក្រុមហ៊ុនទស្សនាវដ្ដីផ្លូវការ PropertyGuru Property Report ក្រុមហ៊ុនដៃគូសារព័ត៌មានផ្លូវការ Construction & Property Magazine និងមន្រ្តីត្រួតពិនិត្យផ្លូវការ BDO។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា កម្មវិធីពានរង្វាន់ PropertyGuru Cambodia Property Awards កាលពីឆ្នាំមុនបានស្វាគមន៍ភ្ញៀវកិត្តិយសចំនួន ៣៧០ នាក់ ប្រារព្ធកម្មវិធីពិសាភោជនាអាហារពេលល្ងាចដ៏ធំអស្ចារ្យ និងកម្មវិធីប្រគល់ពានរង្វាន់ក្នុងប្រទេសកម្ពុជាដែលរៀបចំឡើងដោយ PropertyGuru និងបន្តរហូតមកដល់សព្វថ្ងៃនេះ។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា PropertyGuru កន្លងមកបានផ្ដល់ពានរង្វាន់ចំនួន ៣៩ និងប័ណ្ណសរសើរចំនួន ២៧ ជូនក្រុមហ៊ុនខ្មែរ និងគម្រោងនានាជាច្រើនទៀតនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។