រដ្ឋប្រកាសយកពន្ធលើអាជីវកម្មអនឡាញទាំងអស់ ខណៈសេចក្ដីលម្អិតពីនីតិវិធីនឹងជម្រាបជូនឆាប់ៗ
រដ្ឋាភិបាល បានប្រកាសថា នឹងចាប់ផ្ដើមយកពន្ធអាករលើតម្លៃបន្ថែម ឬ VAT ចំពោះអាជីវកម្មលើប្រព័ន្ធអនឡាញទាំងអស់ ខណៈនីតិវិធីលម្អិតនឹងជម្រាបជូនក្នុងពេលឆាប់ៗ។ នេះបើយោងតាមសេចក្ដីប្រកាសរបស់អគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារចុះចេញថ្ងៃទី ១៣ មេសា នេះ។
ប្រភពដដែលបានឱ្យដឹងថា ការប្រមូលពន្ធ គឺធ្វើតាមអនុក្រឹត្យថ្មី ចុះថ្ងៃទី ៨ មេសា កន្លងទៅនេះ ដោយខ្លឹមសារបានបញ្ជាក់ថា ការយកពន្ធនឹងត្រូវអនុវត្តលើគ្រប់អាជីវកម្មទិញលក់ទំនិញបែបឌីជីថលទាំងអស់ ទាំងអ្នកមាន និងគ្មានគ្រឹះស្ថានអាជីវកម្ម នៅកម្ពុជា។
លើសពីនេះ អនុក្រឹត្យថ្មីនេះ នឹងមិនធ្វើឱ្យប៉ះពាល់ដល់ការអនុវត្ត និងការប្រមូលពន្ធចំពោះអាជីវកម្ម ដែលធ្វើសកម្មភាពពាណិជ្ជកម្មតាមប្រព័ន្ធអនឡាញក្នុងប្រទេសនោះទេ។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា បើរដ្ឋាភិបានប្រើពាក្យថា គ្រប់អាជីវកម្មអនឡាញាទាំងអស់ត្រូវជាប់ពន្ធ ការលក់សម្ភារៈសំណង់តាមប្រព័ន្ធអនឡាញក៏នឹងត្រូវជាប់ពន្ធដែរ។