សម្តេចតេជោណែនាំជាថ្មីមិនអនុញ្ញាតឱ្យមានក្រុមហ៊ុនផ្តាច់មុខសេវាអ៊ិនធើណែតក្នុងបុរី
សម្តេចតេជោនាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន សែន បានណែនាំសាជាថ្មីមិនឱ្យមានក្រុមហ៊ុនលក់ផ្តាច់មុខសេវាទូរស័ព្ទ ឬអ៊ិនធើណែតក្នុងបុរី ឬផ្ទះល្វែង​ ជាដាច់ខាត។ នេះបើតាមការលើកឡើងរបស់សម្តេច ក្នុងពិធីសម្ពោធទីតាំងថ្មីនៃសាកលវិទ្យាល័យភូមិន្ទវិចិត្រ សិល្បៈ នៅសង្កាត់ព្រែកលៀប ខណ្ឌជ្រោយចង្វារ រាជធានីភ្នំពេញ នៅថ្ងៃទី២៤ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៣នេះ។
បន្ថែមពីនេះ​ សម្តេចក៏បានសំណូមពរ ទៅក្រុមហ៊ុនផ្ទះល្វែង និងតាមបុរីទាំងអស់ ត្រូវតែធ្វើការសហការគ្នា ជាមួយក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាអ៊ិនធើណែត ឬក្រុមហ៊ុនទូរស័ព្ទ អាចទៅភ្ជាប់សេវាកម្មជាមួយទីតាំងរបស់ខ្លួន ដើម្បីធ្វើយ៉ាងណាផ្តល់ភាពងាយស្រួលក្នុងការប្រើប្រាស់អ៊ិនធើណែតដល់អតិថិជន ឬក៏ប្រជាពលរដ្ឋដែលរស់នៅក្នុងបុរី ឬផ្ទះល្វែងនោះ។
មិនត្រឹមតែប៉ុណ្ណោះ សម្តេចតេជោ ក៏បានអំពាវនាវឱ្យក្រុមហ៊ុនទូរស័ព្ទទាំងអស់ ត្រូវបង្កើនការលើកអង់តែនរបស់ខ្លួនឱ្យបានច្រើន និងគ្រប់ទីកន្លែង ដើម្បីប្រជាពលរដ្ឋដែលរស់នៅជិតទីតាំងនោះ មានសេវាអ៊ីនធឺណែតប្រើប្រាស់គ្រប់គ្រាន់ផងដែរ។
ក្នុងនោះផងដែរ សម្តេចតេជោ បានបញ្ជាឱ្យក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍ ចុះត្រួតពិនិត្យក្រុមហ៊ុនផ្តល់សេវាអ៊ិនធើណែតមួយ ដែលមានឈ្មោះថា ហូមអ៊ិនធើណែត ដែលតម្លើងសេវាអ៊ីនធឺណែត និងតាមបុរីនានា ខណៈសេវាអ៊ិនធើណែត មានការលំបាកក្នុងការប្រើប្រាស់ ហើយក៏បានអំពាវនាវដល់គ្រប់បុរីទាំងអស់ត្រូវធ្វើតាមការណែនាំរបស់ក្រសួង។
ពាក់ព័ន្ធនឹងបញ្ហានេះ កន្លងមក សម្តេចតេជោនាយករដ្ឋមន្ត្រី ធា្លប់បានដាក់បញ្ជាលែងឱ្យមានប្រតិបត្តិករបម្រើសេវាអ៊ីន​ធឺណែតផ្តាច់មុខតែឯង​ក្នុងបុរីត​ទៅ​ទៀត​​ បើពុំនោះទេ នឹងប្រឈមមុខនឹងការដកហូតអាជ្ញាបណ្ណជាក់ជាមិនខានឡើយ។ (អានបន្ថែម)