CapitaLand ក្លាយជា Grade A នៅប្រទេសវៀតណាម
CapitaLand ដែលជាក្រុមហ៊ុនអភិវឌ្ឍន៍អចលនទ្រព្យឈានមុខគេរបស់ប្រទេសសិង្ហបុរី បានទិញទីតាំងដើម្បីសាងសង់អគារការិយាល័យលំដាប់ថ្នាក់ Grade A ទីមួយរបស់ខ្លួននៅក្នុងទីក្រុងហូជីមិញ ប្រទេសវៀតណាម។
CapitaLand Vietnam បានទិញទីតាំងទំហំ ០,៦ហិកតា នៅក្នុងស្រុក១ ដើម្បីសាងសង់អគារការិយាល័យល្អជាងគេកម្ពស់ ១.២៤០ ម៉ែត្រ ដែលនឹងប្រើប្រាស់ថវិកាអស់ ៥០០ លានដុល្លារ ដែលសម្ពោធថ្មីសម្រាប់ទីផ្សារប្រទេសវៀតណាម។
លោក Lim Ming Yan ជាប្រធាន និងក្រុមនាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន CapitaLand បានលើកឡើងនៅក្នុងសេចក្តីថ្លែងការណ៍របស់ក្រុមហ៊ុនថា ៖ “ការទិញ និងការអភិវឌ្ឍន៍អគារការិយាល័យ Grade A លើកដំបូងរបស់យើងនៅក្នុងទីតាំងដ៏សំខាន់មួយនៅក្នុងទីក្រុងហូជីមិញនេះគឺដើម្បីធ្វើពិពិធកម្មផលប័ត្ររបស់ CapitaLand និងពង្រឹងការឈរជើងរបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងប្រទេសវៀតណាម”។
អគារនេះនឹងភ្ជាប់ទៅកាន់ស្ថានីយរថភ្លើងមួយដែលបានគ្រោងទុក ហើយនិងរួមបញ្ចូលហាងលក់រាយនៅជាន់ផ្ទាល់ដី និងជាន់ក្រោមដី។