រយៈពេល ៥ឆ្នាំនេះ សិង្ហបុរី បានវិនិយោគនៅកម្ពុជាសរុប ៤០០លានដុល្លារ
ក្នុងរយៈពេលប្រាំឆ្នាំចុងក្រោយនេះ សិង្ហបុរីបានវិនិយោគសរុបចំនួន ៤០០លានដុល្លារនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា នេះបើយោងតាមសេចក្តីប្រកាសរបស់ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា (CDC) នៅពិព័រណ៍ធុរកិច្ចសិង្ហបុរីឆ្នាំ ២០២៤។
ទិន្នន័យរបស់ CDC បង្ហាញថា សិង្ហបុរីស្ថិតក្នុងចំណោមប្រភពកំពូលទាំង ១០ នៃការវិនិយោគផ្ទាល់ពីបរទេសនៅកម្ពុជា ជាមួយនឹងការវិនិយោគប្រមាណ ៤០០ លានដុល្លារក្នុងរយៈពេល ៥ ឆ្នាំចុងក្រោយនេះ។
ការវិនិយោគនេះបានចូលរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ចរបស់ប្រទេសកម្ពុជា ជាពិសេសក្នុងវិស័យផលិតកម្ម អចលនទ្រព្យ និងវិស័យបដិសណ្ឋារកិច្ច។ ក្រុមហ៊ុនសិង្ហបុរីល្បីៗដូចជា Keppel Infrastructure, Changi Airport International ក៏ដូចជាម៉ាកល្បីៗដូចជា Charles & Keith, Ya Kun និង 800super បានចូលរួមចំណែកក្នុងការជំរុញវឌ្ឍនភាពរបស់កម្ពុជា។
ក្នុងពិធីបើកពិព័រណ៍ធុរកិច្ចសិង្ហបុរីឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម ជា វុទ្ធី អគ្គលេខាធិការនៃគណៈកម្មាធិការវិនិយោគកម្ពុជាបានសង្កត់ធ្ងន់លើសារៈសំខាន់នៃភាពជាដៃគូពាណិជ្ជកម្ម និងវិនិយោគរវាងសិង្ហបុរី និងកម្ពុជា។
ឯកឧត្តមក៏បានជំរុញអ្នកវិនិយោគសិង្ហបុរីដែលមានស្រាប់ ពង្រីកវត្តមានរបស់ពួកគេនៅកម្ពុជា និងស្វាគមន៍អ្នកវិនិយោគសិង្ហបុរីដែលមានសក្តានុពលក្នុងការពិចារណាលើប្រទេសកម្ពុជាសម្រាប់ការវិនិយោគនាពេលអនាគត។