Blyncsy បានផ្តល់លទ្ធភាពថ្មីដល់នាយកដ្ឋានដឹកជញ្ជូនអាមេរិក ជាមួយនឹងសមត្ថភាពក្នុងការត្រួតពិនិត្យ និងប្រៀបធៀប — នៅក្នុងពេលវេលាជាក់ស្តែង — ស្ថានភាពនៃផ្លូវហាយវេសំខាន់ណាមួយនៅក្នុងសហរដ្ឋអាមេរិកទាំងមូលជាមួយនឹងទិន្នន័យដែលមានស្រាប់ សម្រាប់ការសម្រេចចិត្តជាមួយព័ត៌មានគ្រប់គ្រាន់ និងត្រឹមត្រូវ
ការប្រកាសផ្សព្វផ្សាយផែនទីឌីជីថលជាសាធារណៈនៃផ្លូវហាយវេឆ្លងកាត់រដ្ឋទាំងអស់នៅសហរដ្ឋអាមេរិកបានបង្ហាញពីហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធផ្លូវសំខាន់ៗជាទ្រព្យរដ្ឋ ដូចជា បង្កាន់ដៃសុវត្ថិភាព ផ្លាកសញ្ញាកំណត់ល្បឿន និងតំបន់ការដ្ឋានការងារ។ល។ គឺដើម្បីគាំទ្រលក្ខខណ្ឌសុវត្ថិភាព និងការថែទាំផ្លូវ។ ឥឡូវនេះទិន្នន័យទាំងនេះអាចរកបានពីភ្នាក់ងារនៃនាយកដ្ឋានដឹកជញ្ជូនរបស់រដ្ឋទាំងអស់ក្នុងប្រទេសអាមេរិក ដែលអនុញ្ញាតឱ្យការដោះស្រាយបញ្ហាសុវត្ថិភាព ការថែទាំ និងការជួសជុលផ្លូវដែលខូច និងការធ្វើការដោយភាពប្រថុយប្រថានកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាព និងសន្សំសំចៃជាងមុន ជាពិសេសក្នុងអំឡុងពេលមានគ្រោះមហន្តរាយធម្មជាតិ នេះបើយោងតាមការសេចក្តីប្រកាសរបស់ក្រុមហ៊ុន Blyncsy និង Bentley Systems កាលពីថ្ងៃទី 29 តុលា 2024 នៅក្នុងកិច្ចប្រជុំប្រចាំឆ្នាំរបស់ AASHTO ក្នុងរដ្ឋ Philadelphia សហរដ្ឋអាមេរិក។
ផែនទីផ្លូវហាយវេឆ្លងកាត់រដ្ឋថ្មីរបស់ Blyncsy បានប្រើប្រាស់រូបភាពកាមេរ៉ា (ដាសខេម) ចេញពីប្រភពរថយន្តជាង 1 លានគ្រឿងដែលកំពុងប្រើប្រាស់នាពេលបច្ចុប្បន្ននេះ ខណៈពេលភ្ជាប់ជាមួយឧបករណ៍វិភាគរូបភាព AI ដ៏មានអានុភាពរបស់ Blyncsy វាអាចរកឃើញស្ថានភាពផ្លូវជាង 40 ផ្សេងៗគ្នា រាប់ចាប់ពីការកំណត់សារពើភ័ណ្ឌ អាយុកាល ឬលក្ខខណ្ឌនៃផ្លូវក្នុងពេលវេលាជាក់ស្តែង។ បញ្ហាទាំងឡាយ ក៏គ្របដណ្តប់ផងដែរពីសុវត្ថិភាព ដូចជាគ្រោះថ្នាក់នៃការបើកបរដែលអាចកើតមានពីការខូចខាត ប្រេះស្រាំតួផ្លូវ បាត់បង្កាន់ដៃស្ពាន ឬផ្លាកសញ្ញា ឬកង្វះគំនូសផ្លូវត្រឹមត្រូវ ដែលជាភាពងាយរងគ្រោះនៃផ្លូវ ដោយសារកត្តាគ្រោះធម្មជាតិ និងតំបន់ការដ្ឋានកំពុងជួសជុលផ្លូវជាដើម។ល។
ទិន្នន័យ AI ដែលទទួលបានពីប្រភពហ្វូងមនុស្សពេលធ្វើចរាចររបស់ Blyncsy ត្រូវបានបញ្ជូនតាមរយៈ API បើកចំហ បានផ្តល់ឱ្យនាយកដ្ឋានផ្លូវថ្នល់ក្នុងរដ្ឋទាំងអស់របស់អាមេរិកទទួលបាននូវដំណោះស្រាយក្នុងទំហំគ្មានដែនកំណត់ និងសន្សំសំចៃខ្ពស់បើប្រៀបធៀបទៅនឹងបច្ចេកវិជ្ជាប្រមូលទិន្នន័យដោយដៃផ្សេងទៀតដូចជា LiDAR ឬវិធីសាស្ត្រត្រួតពិនិត្យតាមបែបប្រពៃណី ដែលតម្រូវឱ្យបុគ្គលិកថែទាំផ្លូវដើម្បីជាអ្នកបញ្ជូនទិន្នន័យ។
លោកស្រី Laura Chace ប្រធាន និងជានាយកប្រតិបត្តិនៃ ITS America បាននិយាយថា “ការអនុវត្តបច្ចេកវិទ្យាទំនើបដូចជា AI រួមបញ្ចូលគ្នាជាមួយប្រភពទិន្នន័យថ្មី កំពុងផ្លាស់ប្តូរវិស័យដឹកជញ្ជូន ផ្តល់ឱ្យយើងនូវព័ត៌មានកាន់តែប្រសើរឡើង នៅពេលដែលយើងធ្វើការវិនិយោគលើសុវត្ថិភាព និងចល័តភាព” ។ ក្រុមហ៊ុនដូចជា Blyncsy ដែលបង្ហាញពីការដាក់ពង្រាយបច្ចេកវិទ្យាគិតឆ្ពោះទៅមុខទាំងនេះ និងធ្វើឱ្យទិន្នន័យហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធឌីជីថលទាំងឡាយអាចប្រើបានជាសាធារណៈក្នុងទម្រង់បើកចំហដែលអាចចូលប្រើបានតាមកម្មវត្ថុកំណត់។ យើងមានសេចក្តីរំភើបក្នុងការឃើញពីរបៀបដែលការផ្សព្វផ្សាយបង្ហាញទិន្នន័យរបស់ Blyncsy នឹងគាំទ្រដល់តម្លៃស្នូលនៃសុវត្ថិភាព និងភាពត្រឹមត្រូវ ខណៈពេលដែលអនាគតនៃការផ្លាស់ប្តូររបស់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធឌីជីថលក្នុងកម្រិតមាត្រដ្ឋានថ្នាក់ជាតិ។”
លោក Mark Pittman នាយកប្រតិបត្តិ Blyncsy និងជានាយកផ្នែកដឹកជញ្ជូន AI របស់ Bentley Systems បាននិយាយថា “ជាមួយនឹងការកើនឡើងនៃបន្ទុកការងារ តែការចំណាយថវិកាសន្សំសំចៃជាង នាយកដ្ឋានផ្លូវថ្នល់រដ្ឋនីមួយៗត្រូវពិចារណាវិធីណាមួយដើម្បីកែលម្អសុវត្ថិភាពផ្លូវថ្នល់ និងមានប្រសិទ្ធភាពចំពោះប្រតិបត្តិការ” ។ “ថ្ងៃនេះ យើងកំពុងគាំទ្រចក្ខុវិស័យហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធឌីជីថលសម្រាប់ប្រទេស និងធ្វើឱ្យទិន្នន័យផ្លូវថ្នាក់ជាតិឆ្លងកាត់រដ្ឋនីមួយៗត្រូវបានបោះផ្សាយជាសំណុំទិន្នន័យបើកចំហសម្រាប់គ្រប់ផ្លូវហាយវេទាំងអស់ ដើម្បីជួយដល់នាយកដ្ឋានផ្លូវថ្នល់តាមបណ្តារដ្ឋនីមួយៗបង្កើនប្រសិទ្ធិភាពកាន់តែប្រសើរឡើងក្នុងការរៀបចំ ថែទាំ និងជួសជុលបន្ថែមទៀត ព្រមទាំងបង្កើតបរិយាកាសសុវត្ថិភាពសម្រាប់បុគ្គលិកថែទាំ និងអ្នកបើកបរដូចគ្នា។”
ផែនទីថ្មីរបស់ Blyncsy នៃផ្លូវហាយវេសហរដ្ឋអាមេរិកអាចចូលបាននៅទីនេះ
រូបអេក្រង់កម្មវិធី Blyncsy បង្ហាញពីការគ្រប់គ្រងស្ថានភាពផ្លូវថ្នល់ក្នុងរដ្ឋ Connecticut សហរដ្ឋអាមេរិក
ព័ត៌មានបន្ថែមសូមទំនាក់ទំនង៖
ផ្នែកផ្សព្វផ្សាយ កញ្ញា Erin Humphrey, PR@news.bentley.com
ផ្នែកវិនិយោគ លោក Eric Boyer, IR@bentley.com
អំពី Blyncsy
Blyncsy គឺជាក្រុមហ៊ុននាំមុខមួយនៃឧស្សាហកម្មដែលផ្តល់ការយល់ដឹងអំពីផ្លូវដ៏ឆ្លាតវៃ ការគ្រប់គ្រងទ្រព្យសម្បត្តិដោយស្វ័យប្រវត្តិ និងស្ថានភាពជាក់ស្តែងនៃហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធផ្លូវថ្នល់ទៅកាន់រដ្ឋាភិបាលក្នុងតំបន់ និងនាយកដ្ឋានដឹកជញ្ជូនរដ្ឋ។ Blyncsy គឺជាក្រុមហ៊ុនតែមួយគត់ដែលប្រើប្រាស់រូបភាពដែលមានប្រភពច្រើនពីយានជំនិះជាង 800,000 គ្រឿងនៅលើដងផ្លូវ ដើយម៉ាស៊ីនសិក្សា និងបញ្ញាសិប្បនិមិត្ត ដើម្បីធ្វើឱ្យការគ្រប់គ្រងផ្លូវថ្នល់កាន់តែឆ្លាតវៃ សុវត្ថិភាពជាងមុន ច្បាស់លាស់ និងប្រសិទ្ធភាពជាងមុន។ Blyncsy ផ្តល់ឱ្យអង្គការ និងនាយកដ្ឋានដឹកជញ្ជូននូវទិន្នន័យដែលពួកគេត្រូវការដើម្បីធ្វើការសម្រេចចិត្តកាន់តែប្រសើរឡើងនៅពេលនិយាយអំពីចរាចរណ៍ សុវត្ថិភាព និងសុខមាលភាព។ អតិថិជនរួមមាន នាយកដ្ឋានដឹកជញ្ជូនផ្លូវហាវ៉ៃ ក្រុមប្រឹក្សារដ្ឋតិចសាស់ខាងជើង អាជ្ញាធរកំពង់ផែញូវយ៉ក និងញូវជឺស៊ី ទីក្រុង Plano Texas និងក្រុមហ៊ុនជាច្រើនទៀត។ Blyncsy គឺជាផ្នែកមួយនៃ Bentley Systems, Inc. www.blyncsy.com