នៅក្នុងការអភិវឌ្ឍន៍ដ៏គួរឱ្យរំភើបមួយសម្រាប់ទិដ្ឋភាពវិនិយោគដែលកំពុងរីកចម្រើនរបស់កម្ពុជា ក្រុមហ៊ុន Bridgemount Ltd. ដែលមានមូលដ្ឋាននៅចក្រភពអង់គ្លេសបានបង្ហាញពីចេតនារបស់ខ្លួនជាផ្លូវការក្នុងការស្វែងរកឱកាសវិនិយោគលើវិស័យសំខាន់ៗក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ ក្រុមហ៊ុនបានមកជួបពិភាក្សាជាមួយក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា (CDC) នៅថ្ងៃទី៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ដែលជាជំហានដ៏សំខាន់មួយឆ្ពោះទៅរកកិច្ចសហការដ៏មានសក្តានុពល។
ក្នុងជំនួបនោះ លោក Kalyan Ghosh នាយកគ្រប់គ្រងនៃក្រុមហ៊ុន Bridgemount Ltd. បានគូសបញ្ជាក់អំពីចក្ខុវិស័យរបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងការចាប់យកទីផ្សារដ៏រស់រវើករបស់កម្ពុជា។ លោកបានសង្កត់ធ្ងន់ថា ការពិភាក្សានេះ ផ្តោតលើការផ្ដល់ហិរញ្ញប្បទានសម្រាប់គម្រោងអភិវឌ្ឍនានានៅកម្ពុជា ជាពិសេសពិនិត្យលទ្ធភាពក្នុងការវិនិយោគនៅកម្ពុជា តាមរយៈការចាប់ដៃគូជាមួយវិនិយោគិនក្នុងស្រុក សំដៅអនុវត្តគម្រោងវិនិយោគនៅក្នុងវិស័យសំខាន់ៗមួយចំនួនរួមមាន៖ ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ, ឧស្សហកម្ម, សុខាភិបាល, ពាណិជ្ជកម្ម, កសិកម្ម, ថាមពលសូឡា និងការគ្រប់គ្រងសំណល់ជាដើម។
ឯកឧត្តម សួន សុផល អគ្គលេខាធិការរងនៃគណៈកម្មាធិការវិនិយោគកម្ពុជា បានស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្តៅចំពោះគំនិតផ្តួចផ្តើមរបស់ក្រុមហ៊ុន Bridgemount និងបានបង្ហាញពីបរិយាកាសវិនិយោគដ៏អំណោយផលនៅកម្ពុជា។ ឯកឧត្តមបានលើកឡើងពីការលើកទឹកចិត្តផ្សេងៗដែលមាននៅក្រោមច្បាប់វិនិយោគ ដែលត្រូវបានរៀបចំឡើងដើម្បីទាក់ទាញការវិនិយោគពីបរទេស។ ជាមួយគ្នានេះដែរ ឯកឧត្តម ក៏បានលើកទឹកចិត្តឱ្យក្រុមហ៊ុន Bridgemount បន្តពិភាក្សាជាមួយក្រសួងពាក់ព័ន្ធ ដើម្បីវាយតម្លៃឱ្យបានហ្មត់ចត់អំពីលទ្ធភាពនៃគម្រោងវិនិយោគរបស់ពួកគេ។
ភាពជាដៃគូដ៏មានសក្តានុពលនេះកើតឡើងចំពេលដែលកម្ពុជាកំពុងធ្វើកំណែទម្រង់គោលនយោបាយវិនិយោដើម្បីបង្កើនភាពទាក់ទាញដល់វិនិយោគិនបរទេស ខណៈក្រុមហ៊ុនធំៗមួយចំនួននៅទូទាំងពិភពលោកកំពុងធ្វើការវាយតម្លៃប្រតិបត្តិការរបស់ពួកគេឡើងវិញ ដោយសារភាពតានតឹងពាណិជ្ជកម្ម និងការផ្លាស់ប្តូរសេដ្ឋកិច្ច។ (អានបន្ថែម)
នៅពេលដែល Bridgemount Ltd. ចាប់ផ្តើមដំណើរនេះ លទ្ធផលនៃកិច្ចពិភាក្សាទាំងនេះអាចត្រួសត្រាយផ្លូវសម្រាប់គម្រោងផ្លាស់ប្តូរ ដែលមិនត្រឹមតែជួយជំរុញសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជាប៉ុណ្ណោះទេ ថែមទាំងពង្រឹងទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិផងដែរ។ សូម​តាម​ដាន​លើ​រឿង​ដែល​កំពុង​អភិវឌ្ឍ​នេះ ព្រោះ​កម្ពុជា​នៅ​តែ​បន្ត​ដាក់​ខ្លួន​ឯង​ជា​ទិសដៅ​ទាក់ទាញ​សម្រាប់​ការ​វិនិយោគ​សកល។