ក្រុមហ៊ុន Bentley Systems, Incorporated (Nasdaq: BSY) ជាក្រុមហ៊ុនផលិតកម្មវិធីសូហ្វែរ​វិស្វកម្ម​ហេដ្ឋា​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ឈានមុខ បានប្រកាសពីការចាប់ផ្តើមក្របខណ្ឌ API បើក​ចំហថ្មី​សម្រាប់​ដំណោះស្រាយ​ឆ្លាតវៃ​នៃ​កម្មវិធី Blyncsy Roadway របស់​ខ្លួន។ API បើក​ចំហ​ថ្មី​នឹង​អនុញ្ញាត​ឱ្យ​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​ជាភាគីទីបី អ្នកប្រើប្រាស់ ឬអាជីវកម្មនានា​អាច​រួមបញ្ចូល​យ៉ាង​រលូន​ជាមួយ​នឹង​ដំណោះស្រាយ​វិភាគ Blyncsy និង​ការ​ចូល​ទៅ​កាន់គណនី​វិបផត​ថល​នៃ Self-Service ថ្មី​ដែល​នឹងបើកទូលាយនូវសារៈសំខាន់ និង​ភាព​ងាយស្រួល ព្រមទាំង​អត្ថប្រយោជន៍ផ្តល់​ជូនបន្ថែម។ នេះបើយោងតាម សន្និសីផ្លូវការរបស់​សមាគមដឹកជញ្ជូន​នៃ​រដ្ឋភាគឦសានរបស់សហរដ្ឋអាមេរិក NASTO នៅញូវប៊្រុនស្វីស ញូវយ៉ក កាលពីថ្ងៃទី 8 ខែកក្កដា ឆ្នាំ 2025
ក្របខណ្ឌ API បើកចំហថ្មី មានគោលបំណងជួយពន្លឿនការបង្កើតថ្មី និងបន្ថែម​តម្លៃ​នៃ​ដំណោះស្រាយ​វិភាគរបស់ Blyncsy ក្នុងកម្មវិធី Bentley ដែល​អនុញ្ញាត​ឱ្យ​ក្រុមហ៊ុនអាជីវកម្មនានាទទួលបានការយល់​ដឹងបន្ថែម​អំពី​ផ្លូវថ្នល់ និង​បង្កើត​កម្មវិធី​ចម្រុះ​ដែលជា​គំនិត​ផ្តួចផ្តើមសម្រាប់ទីក្រុងឆ្លាតវៃ និង​រៀបចំ​ផែនការ​ដឹកជញ្ជូន​ដល់​ការអភិវឌ្ឍន៍​យានយន្ត​ស្វ័យប្រវត្តិ និង​ការគាំទ្រ​ការគ្រប់គ្រង​សេវាកម្មជួលរថយន្ត។
Blyncsy ផ្តល់អានុភាពជាមួយបច្ចេកវិទ្យា AI និង​រូបភាព​ដែល​មាន​ច្រើនប្រភព ​ដើម្បី​ផ្តល់​នូវ​ការ​យល់​ដឹងបន្ថែម​សម្រាប់​អ្នកជំនាញ​ផ្នែក​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ។ ដំណោះស្រាយទាំងនេះ​អនុញ្ញាត​ឱ្យ​គេ​រក​ឃើញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ និងការវិភាគស្ថានភាពទ្រព្យសម្បត្តិហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ ព្រមទាំងលក្ខខណ្ឌផ្លូវថ្នល់ ដើម្បី​ពង្រឹងការថែទាំ ការសង្គ្រោះពេលជួបគ្រោះមហន្តរាយ និង​ផែនការ​ដឹកជញ្ជូននានា​។
API បើកចំហនឹងអនុញ្ញាតប្រើរូបភាពកាមេរ៉ារថយន្តដែលមនុស្សកំពុងប្រើប្រាស់ជាច្រើននៅតាមរថយន្ត រួមទាំងម៉ូដែលដែលអាចស្វែងរកផ្លូវថ្មើរជើង និងផ្លូវជិះកង់ រួមជាមួយ​លក្ខណៈ​ពិសេស​ដែល​មានស្រាប់​ដូចជា​ ការស្គាល់បំណែកផ្លូវបែកបាក់ ឬរុក្ខជាតិ ឬសំរាមជាដើម។ ជាមួយមុខងារថ្មី ដែលអាចរកឃើញ​ផ្លូវ​បន្ថែម​នឹង​គ្រោង​ដាក់បញ្ចូលសម្រាប់​ដំណើរការ​នៅឆ្នាំ 2025នេះ។ API បើកចំហ និងវិបផតថល Self-Services នឹងផ្តល់​នូវ​ចំណុច​ប្រទាក់​ជាមួយស្តង់ដារ​ដើម្បី​សម្រួល​ដំណើរការ​សម្រាប់​ដៃគូ អ្នកអភិវឌ្ឍន៍ និងអង្គការនានា​ដើម្បី​បញ្ចូល​ទិន្នន័យ Blyncsy របស់ Bentley ដោយផ្ទាល់ទៅក្នុងកម្មវិធី និង​វេទិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់ ដូចជា៖
• ចូលប្រើបរិបទព័ត៌មានដ៏ទូលំទូលាយអំពីផ្លូវថ្នល់ រួមទាំងទីតាំងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ លក្ខខណ្ឌផ្លូវ និងការកំណត់ស្ថានភាព និងភូមិសាស្រ្តទ្រព្យសម្បត្តិ។
• បង្កើនសមត្ថភាព Self-Services ដើម្បីងាយស្រួលគ្រប់គ្រងការចូលប្រើ និងការប្រើប្រាស់ Blyncsy របស់ Bentley ដោយផ្អែកលើតម្រូវការជាក់លាក់។
លោក Mark Pittman នាយកជាន់ខ្ពស់នៃ Transportation AI នៅ Bentley បាននិយាយថា “Bentley Systems ប្តេជ្ញា​ក្នុងការ​ពន្លឿន​ការបង្កើត​ថ្មីនៅក្នុងប្រព័ន្ធអេកូឡូស៊ីបច្ចេកវិទ្យាដឹកជញ្ជូន និង​ធ្វើ​ឱ្យ​ការ​យល់ដឹង​ដែល​ជំរុញ​ដោយ​ទិន្នន័យ​កាន់​តែងាយ​ស្រួល និងអាច​ចូល​ដំណើរការ​បានដោយ​​រួមបញ្ចូល​គ្នា​សម្រាប់​​អ្នកប្រើប្រាស់ទទួលព័ត៌មាន​កាន់តែទូលំទូលាយ” ។ “យើង​រំពឹង​ថា API បើក​ចំហ​ថ្មី​របស់​យើង​នឹង​បំបែក​ឧបសគ្គ និងជំរុញកិច្ចសហការកាន់តែស៊ីជម្រៅ ជំរុញការច្នៃប្រឌិត ហើយទីបំផុត វានឹង​រួម​ចំណែក​​ដល់​​ប្រព័ន្ធ​​ដឹកជញ្ជូន​ប្រកបដោយសុវត្ថិភាព និងរឹតតែមានប្រសិទ្ធភាពនៅទូទាំងពិភពលោក។”