អគារខ្ពស់ក្នុងទីក្រុងសឹង្ហបុរីលក់ក្នុងតម្លៃ ១,៥ពាន់លាន
ការជួញដូររវាងតួអង្គធំៗពីរនៅក្នុងវិស័យអចលនទ្រព្យនៅអាស៊ី បានលក់អគារ Asia Square Tower 2 នៅប្រទេសសិង្ហបុរីក្នុងតម្លៃប្រហែល ១.៥ប៊ីលានដុល្លារ ដែលជាការលក់អគារការិយាល័យដ៏ធំបំផុតទី២ ក្នុងប្រទេស។
ក្រុមហ៊ុន CapitaLand Commercial Trust បានព្រមព្រៀងទិញយក Asia Square Tower 2 Blackstone Inc. ពីក្រុមហ៊ុន Blackrock នៅក្នុងកិច្ចព្រមព្រៀងមួយដែលត្រូវបានផ្តល់មូលនិធិដោយអ្នកទិញប្រហែល ៥១៣លានដុល្លារ និងកម្ចីពីធនាគារប្រហែល ៨២២លានដុល្លារ។
ក្រុមហ៊ុន Capitaland នៅតែជាការិយាល័យអចលនទ្រព្យធំបំផុតរបស់ប្រទេសសិង្ហបុរីតាមរយៈកម្រិតប្រាក់ចំណេញយ៉ាងច្រើន។
កិច្ចព្រមព្រៀងនេះផ្តល់នូវស្តង់ដារកំណត់តម្លៃមួយទៀតដែលបញ្ជាក់ឡើងវិញថា ការស្ទុះងើបឡើងវិញនៃការជួលការិយាល័យ និងតម្លៃ កំពុងដំណើរការល្អនៅប្រទេសសិង្ហបុរី នេះបើតាមលោក Jeremy Lake ប្រធានប្រតិបត្តិទីផ្សារមូលធននៅក្រុមហ៊ុន CBRE Inc. នៅប្រទេសសិង្ហបុរី។ CBRE គឺជាទីប្រឹក្សាម្នាក់របស់ក្រុមហ៊ុន BlackRock ។