ផ្សារទំនើបអ៊ីអន២សែនសុខ នឹងបើកដំណើរការនៅថ្ងៃទី៣០ ឧសភា ខាងមុខនេះហើយ
ផ្សារទំនើបអ៊ីអន២ គ្រោងនឹងបើកអោយដំណើរការជាសាធារណៈនៅថ្ងៃទី ៣០ ខែឧសភា ខាងមុខនេះ នៅក្នុងតំបន់សែនសុខ ដើម្បីឆ្លើយតបនឹងតម្រូវការរបស់ប្រជាពលរដ្ឋក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ ជាពិសេសក្នុងតំបន់សែនសុខនេះបើតាមទំព័រហ្វេសប៊ុក AEON Mall Sen Sok City។ ហើយបើយោងតាមប្រភពដដែលនេះ ក៏នឹងមានកម្មវិធីសម្ពោធ Soft Opening នៅថ្ងៃទី ២៩ ខែឧសភា ផងដែរ។
ផ្សារទំនើបថ្មីមួយនេះជាការវិនិយោគរបស់ក្រុមហ៊ុនជប៉ុនក្នុងទំហំទឹកប្រាក់ជាង ១២០លានដុល្លារអាមេរិក បន្ទាប់ពីក្រុមហ៊ុនទទួលភាពជោគជ័យនៅឯសាខាទីមួយក្នុងតំបន់ទន្លេបាសាក់ ដែលបានបើកកាលពីឆ្នាំ ២០១៤ កន្លងមកនេះ។
ចំពោះផ្សារអ៊ីអនសាខាទី២នេះ គឺមានទំហំធំជាងសាខាទី១ ទៅទៀត ដោយសាងសង់លើផ្ទៃដីប្រមាណ ១០ ហិចតា និងមានផ្ទៃក្រឡា (floor area)សរុបជាង ១៥១០០០ ម៉ែត្រការ៉េ ព្រមជាមួយនឹងចំណតដ៏ធំទូលាយដែលអាចចតរថយន្តបានរហូតដល់ ២៥០០ គ្រឿងនិងម៉ូតូចំនួន ២០០០ គ្រឿង។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ក្រៅពីផ្សារទំនើបអ៊ីអន២ ដែលនឹងបើកដំណើរការក្នុងឆ្នាំ ២០១៨ នេះ នឹងមានផ្សារទំនើបចំនួន ៧ ទៀតរំពឹងថានឹងបើកដំណើរការនៅទីតាំងផ្សេងៗគ្នាជុំវិញរាជធានីភ្នំពេញក្នុងឆ្នាំនេះផងដែរនេះបើយោងតាមការរបាយការណ៍របស់ CBRE Cambodia(អានបន្ថែម)។