គម្រោងលំនៅឋានតម្លៃសមរម្យថ្មីមួយកន្លែងចាប់ផ្ដើមបង្ហាញខ្លួននៅតំបន់ពោធិ៍ចិនតុង
គម្រោងលំនៅឋានតម្លៃសមរម្យថ្មីមួយ TKS Residence ចាប់ផ្ដើមបើកលក់ជាផ្លូវការហើយ ដែលនឹងចូលរួមចំណែកប្ដូរមុខមាត់ពោធិ៍ចិនតុងឱ្យកាន់តែមានសក្ដានុពល ក៏ដូចជាផ្ដល់នូវគេហដ្ឋានបែបទំនើបក្នុងតម្លៃសមរម្យដល់អតិថិជនផងដែរ។
គម្រោងនេះមានទីតាំងស្ថិតនៅពោធិ៍ចិនតុង និងមានចម្ងាយតែ ១,៥គម ពីមហាវិថីសហព័ន្ធរុស្ស៊ី ដែលកំពុងសាងសង់លើផ្ទៃដីប្រមាណ ៤ ហិកតា ជាមួយនឹងផ្ទះសរុបជាង ១០០ ខ្នង។
ចំណុចពិសេសរបស់គម្រោង គឺតម្លៃសមរម្យដែលមានចាប់ពីតម្លៃ ៨១,៥០០ដុល្លារឡើងទៅ តែប៉ុណ្ណោះ សម្រាប់វីឡាកូនកាត់ដ៏ប្រណីត។
ទោះជាមានតម្លៃសមរម្យក្ដី ម្ចាស់គម្រោងក៏ផ្ដោតលើគុណភាព និងការរចនាជាចម្បង ដោយបានចាប់ដៃគូសហការណ៍ជាមួយក្រុមហ៊ុនអន្តរជាតិដូចជា Starline Global’s និង Negocia Capital ក៏ដូចជាវិនិយោគក្នុងស្រុកជាច្រើន ដើម្បីសាងសង់គម្រោងនេះប្រកបដោយ វិជ្ជាជីវៈនិងស្ដង់ដា។
យោងតាមលោក គង់ សុវណ្ណដៅបណ្ឌិត ប្រធានផ្នែកប្រតិបត្តិ របស់ក្រុមហ៊ុន អចលនទ្រព្យ នេហ្គោស៊ា ដែលដៃគូអភិវឌ្ឍ គម្រោង ធីខេអេស រ៉េស៊ីឌិន បានបង្ហើបប្រាប់ថា ចំណុចពិសេសដែលធ្វើឱ្យគម្រោងនេះខុសពីលំនៅឋានសមរម្យដទៃទៀត គឺទីតាំងនៅក្នុងក្រុងដែលមានសក្ដានុពល។ តំបន់ពោធិ៍ចិនតុង ជាទីតាំងដ៏ល្អ ផ្ដល់នូវផាសុកភាព និង ភាពងាយស្រួលក្នុងការរស់នៅ ព្រោះព័ទ្ធជុំវិញទៅដោយ ផ្សារ សាលារៀន ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធផ្លូវខ្វាត់ខ្វែង និងពិសេសផ្សារទំនើបដែលស្ថិតនៅក្នុងគម្រោងផ្ទាល់តែម្ដង ។
លើសពីនេះ ទីតាំងនៅទល់មុខព្រលានយន្តហោះពោធិ៍ចិនតុង ជាតំបន់ដ៏មានសក្តានុពលក្នុងការធ្វើអាជីវកម្ម ជួល ក៏ដូចជាវិនិយោគយកប្រាក់ចំណេញច្រើន។
ដើម្បីអបអរសាទរដល់ការបើកលក់ជាផ្លូវការ TKS Residence មានផ្តល់ជូននូវការបញ្ចុះតម្លៃជាច្រើនរហូតដល់ ៦,៥០០ដុល្លារ ភ្លាមៗ និងមានថែមជូននូវម៉ាស៊ីនត្រជាក់ និងទូរទឹកកកទៀតផងសម្រាប់ខែសីហា និងខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២១ នេះ។