អាជ្ញាធរភ្នំពេញសម្រេចបិទផ្សាររដ្ឋ និងផ្សារមិនរៀបរយទាំងអស់ ក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ ១៤ ថ្ងៃ
ដោយសារតែចំនួនករណីឆ្លងកើនឡើងជាគំហុក រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញកាលពីយប់ថ្ងៃទី ២៣ មេសា បានចេញសេចក្ដីប្រកាសសម្រេចបិទផ្សាររបស់រដ្ឋ និងផ្សារមិនរៀបរយទាំងអស់ នៅភ្នំពេញរយៈពេល ១៤ថ្ងៃ ពោលគឺពីថ្ងៃទី ២៤ មេសា ដល់ថ្ងៃទី ៧ ឧសភា។
បើយោងតាមសេចក្ដីប្រកាសនេះ ផ្សាររដ្ឋ និងផ្សារមិនរៀបរយសំដៅលើ ផ្សារក្រមួន ផ្សារចាត់តាំង ផ្សារសហគមន៍ ផ្សារក្នុងដីឡូតិ័ឯកជន ផ្សារជុំវិញមន្ទីរពេទ្រ និងផ្សារតាមចិញ្ចើមផ្លូវ ជាដើម។
លើសពីនេះ សាលាក្រុងក៏បានបញ្ជាឱ្យអាជីវករ សន្ដិសុខ បុគ្គលិក និងក្រុមគ្រួសារពាក់ព័ន្ធដែលបើកអាជីវកម្មនៅផ្សារទាំងអស់ចាប់ពីថ្ងៃទី ១៧ មេសា ត្រូវទៅធ្វើតេស្ដយកសំណាក ព្រមទាំងនៅផ្ដាច់ខ្លួនដោយឡែកផងដែរ។