កីឡដ្ឋានស្តង់ដារអន្តរជាតិ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ចាប់ផ្ដើមសាងសង់សប្តាហ៍ក្រោយនេះហើយ
កីឡដ្ឋានស្តង់ដារអន្តរជាតិ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ តម្លៃប្រមាណ ២ លានដុល្លារ នឹងចាប់ផ្ដើមសាងសង់សប្តាហ៍ក្រោយហើយ បន្ទាប់ពីគម្រោងនេះ ទើបបញ្ចប់ការសិក្សាប្លង់ពេលថ្មីៗនេះ។
ឯកឧត្តម វី សំណាង អភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺបានថ្លែងប្រាប់ ទស្សនាវដ្ដីសំណង់ និងអចលនទ្រព្យ កាលពីថ្ងៃទី ១១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២០ នេះ ថា៖ «ដោយសារតែការជ្រើសរើសប្លង់គឺ យើងត្រូវសិក្សាពីប្រទេសផ្សេងៗ។ អញ្ចឹងឯកឧត្តមអ្នកតំណាងរាស្ត្រ លោកទើបនឹងសម្រេចប្លង់បាន ហើយនឹងចាប់ផ្ដើមបើកការដ្ឋានសាងសង់សប្តាហ៍ក្រោយ ពោលគឺយើងចាប់ផ្ដើមដាក់ជាងចូលតែម្តង។»
ចំពោះបញ្ហាវិបត្តិកូវីដ១៩វិញ ឯកឧត្តម ក៏បានបញ្ជាក់ថា មិនបានប៉ះពាល់ដល់ដំណើរការនៃការសាងសង់កីឡដ្ឋានស្តង់ដារអន្តរជាតិនោះទេ ដោយសារតែនៅកម្ពុជា មិនមានអ្នកឆ្លងថ្មី ហើយបច្ចប្បន្ននៅសល់តែពីរអ្នកប៉ុណ្ណោះ ដែលកំពុងព្យាបាល។ អ្វីដែលគួរឲ្យកត់សម្គាល់គឺនៅខេត្តកំពង់ស្ពឺមិនមានអ្នកឆ្លងជំងឺកូវីដ ១៩នោះទេ ដែលជាហេតុធ្វើឲ្យកីឡដ្ឋានស្តង់ដារអន្តរជាតិនេះ ដំណើរការសាងសង់ជាធម្មតា។
គួរបញ្ជាក់ថា កីឡដ្ឋានស្តង់ដារអន្តរជាតិនេះ បានបើកការដ្ឋានសាងសង់ជាផ្លូវការ កាលពីថ្ងៃទី ១៥ ខែ ធ្នូ ឆ្នាំ ២០១៩ ដែលមានតម្លៃប្រមាណជាង ២លានដុល្លារ ក្រោមជំនួយឧបត្ថម្ភរបស់មូលនិធិណាហ្គាវើល គ្រោងនឹងបញ្ចប់ការសាងសង់ទាំងមូលឲ្យទាន់ពេលវេលាដើម្បីត្រៀមខ្លួនធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះកីឡាស៊ីហ្គេម ឆ្នាំ២០២៣។
កីឡដ្ឋានស្តង់ដារអន្តរជាតិ មានទីតាំងស្ថិតនៅក្នុងភូមិ តាម៉ុល សង្កាត់ច្បារមន ក្រុងច្បារមន ខេត្តកំពង់ស្ពឺ កីឡដ្ឋាននឹងត្រូវសាងសង់លើផ្ទៃដីប្រមាណ៤ហិចតា។ (អានបន្ថែម)