ប្រាសាទអង្គរវត្តរបស់កម្ពុជា បានក្លាយជាទីអច្ឆរិយ:ទីប្រាំបី របស់ពិភពលោក ដោយបានយកឈ្នះទីក្រុង Pompeii របស់ប្រទេសអ៊ីតាលី។ នេះបើតាមការផុសផ្សាយជាផ្លូវការរបស់សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា កាលពីថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣។
បើតាមគេហទំព័រ India TV English News បានចុះផ្សាយឱ្យដឹងថា ការជាប់ជាទីអច្ឆរិយ:ទីប្រាំបី របស់ពិភពលោកនេះ មិនត្រឹមតែជាការទទួលស្អាល់ជាផ្លូវការរួចមកហើយពីស្ថាប័នអន្តរជាតិផ្សេងៗនោះទេ តែជំនួសមកវិញ ប្រាសា​ទ​​អង្គរវត្ត ត្រូវបានគេនិយាយក្រៅផ្លូវការថាជារមណីយដ្ឋានធម្មជាតិ ស្ថាបត្យកម្ម សំណង់អគារគួរឱ្យស្ងប់ស្ងែង ដែ​ល​បានចាប់យកនូវការស្រមៃរបស់អ្នកទស្សនាជុំវិញពិភពលោក។
ប្រាសាទអង្គរវត្ត ស្ថិតនៅជាបេះដូងនៃប្រទេសកម្ពុជា បានក្លាយជាទីអច្ឆរិយ:ទីប្រាំបីក្នុងលោក ដោយបានយកឈ្នះទីក្រុង Pompeii របស់ប្រទេសអ៊ីតាលី ដែលធ្លាប់តែឈរលើលេខរៀងទី៨ ជាទីក្រុងប្រវត្តិសាស្ត្រ។