ផ្លូវថ្មើរជើងមួយទៀតនៅមាត់ទន្លេ
សាលារាជធានីភ្នំពេញបានប្រកាសថា នឹងសាងសង់ផ្លូវសម្រាប់អ្នកថ្មើរជើងថ្មីមួយ ទៀតនៅមាត់ទន្លេក្រុងភ្នំពេញ។ ផ្លូវថ្មើរជើងទី២ ដែលគ្រោងនឹងសាងសង់នេះ នឹងមានប្រវែង ប្រមាណ ១៦០០ ម៉ែត្រ ពីផ្សាររាត្រីទៅស្ពានជប៉ុន។ ការប្រកាសនេះបានធ្វើឡើង ដោយអភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ក្រោយពិធីបើកសម្ពោធផ្លូវថ្មើរជើងមាត់ទន្លេទី១ ដ៏មានប្រជាប្រិយភាព លាតសន្ធឹងពីខាងក្រោយសាលមហោស្រពចតុមុខ ទៅកំពង់ផែជិតកោះពេជ្រ កាលពីឆ្នាំ ២០១៦។
ស្របពេលដែលផែនការចុងក្រោយ ការចំណាយ និងអ្នកចុះកុងត្រាមិនទាន់ត្រូវបាន ប្រកាសនៅឡើយនោះ គម្រោងនេះនឹងបញ្ចប់ឲ្យបានទាន់ពេលនៅដើមខែវិច្ឆិកា ក្នុង ឱកាសបុណ្យអុំទូក ២០១៧ ខាងមុខនេះ៕