ត្រឹមខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២ សិង្ហបុរីបានបោះទុនជាង ១,៥៣ពាន់លានដុល្លារ នៅកម្ពុជា
គិតត្រឹមខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២ នេះសិង្ហបុរីបានដាក់ទុនវិនិយោគលើគម្រោងធំៗចំនួន១២៧ ក្នុងទំហំទឹក​ប្រាក់​សរុបប្រមាណ ១,៥៣ ពាន់លានដុល្លារអាមេរិក ក្នុងវិស័យដូចជា ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ ទេសចរណ៍ កម្មន្តសាល និងវិស័យផ្សេងៗទៀត។  នេះបើតាមសិក្ខាសាលស្តីពីការយល់ដឹងពីកម្ពុជា៖ ការយល់ដឹងពីកាលានុវត្តភាព​ធុរកិច្ច​នៅកម្ពុជា កាលពីថ្ងៃទី២៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២២។
លោកជំទាវ តែវ ឡាយឆេង ឯកអគ្គរដ្ឋទូតសិង្ហបុរីប្រចាំកម្ពុជា បានថ្លែងថា សិង្ហបុរីស្ថិតក្នុងចំណោមវិនិយោគ​បរទេស​ធំជាងគេទាំង៥ របស់កម្ពុជា ដែលគ្របដណ្តប់លើវិស័យដូចជា អចលនទ្រព្យ ថាមពល ពាណិជ្ជកម្ម​និងចែកចាយ ម្ហូបអាហារ/អ្នកប្រើប្រាស់ ការអប់រំ និងហិរញ្ញវត្ថុ។
ក្រៅពីនេះ ប្រទេសទាំងពីរ បានភ្ជាប់ជើងហោះហើរចំនួន ៣៥ជើង ក្នុងមួយសប្តាហ៍ផងដែរ។
ក្នុងសិក្ខាសាលានេះផងដែរ ឯកឧត្តម សុខ ចិន្តាសោភា រដ្ឋមន្ត្រីប្រតិភូអមនាយករដ្ឋមន្ត្រី អគ្គលេខាធិការ​ក្រុមប្រឹក្សា​អភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា បាន​​ឱ្យ​ដឹងបន្ថែមថា បរិស្ថាននៅកម្ពុជាមានអំណោយផលដល់ការវិនិយោគជាខ្លាំង ដែលនេះជាមូលដ្ឋានគ្រឹះ​ដ៏រឹងមាំ​សម្រាប់រង់ចាំ​ទទួល​​​​នូវការវិនិយោគរបស់សិង្ហបុរី ដើម្បីច្បាមយកកាលានុវត្តភាពដ៏លើសលុបក្នុងវិស័យកសិ-ចំណី​អាហារ សេវា​កម្ម និងកម្មន្តសាល។