ASA និង NEO នឹងរៀបចំពិព័រណ៍ក្រោមប្រធានបទ “ការផ្តោតជាថ្មីលើបេតិកភណ្ឌ”
ASA និង NEO នឹងរៀបចំពិព័រណ៍ក្រោមប្រធានបទ “ការផ្តោតជាថ្មីលើបេតិកភណ្ឌ”៖ ពិព័រណ៍អគារធំបំផុតរបស់អាស៊ានដើម្បីលើកកម្ពស់កម្មវិធីថ្មីលើបេតិកភណ្ឌស្ថាបត្យកម្មនិងអភិរក្ស
បាងកក – សមាគមស្ថាបត្យករថៃ គាំទ្រដោយ Royal Patronage (ASA) និង ក្រុមហ៊ុនរៀបចំពិព័រណ៍ N.C.C. Exhibition Organizer Co., Ltd. (NEO) បានរៀបចំធ្វើសន្និសីទសារព័ត៌មានដើម្បីប្រកាសចាប់ផ្តើមពិព័រណ៍ស្ថាបត្យកម្មលើកទី៣៤ ជាពិព័រណ៍ស្តីពីបច្ចេកវិទ្យាសាងសង់អគារធំបំផុតប្រចាំតំបន់អាស៊ាន ដែលមានឈ្មោះថា “Architect’20” ដែលផ្តោតជាថ្មីលើបេតិកភណ្ឌ។ ការៀបចំលើកនេះ នឹងផ្តោតលើស្ថាបត្យកម្មបេតិកភណ្ឌ និងការអភិរក្សវាសម្រាប់មនុស្សជំនាន់ក្រោយ។ ការតាំងពិព័រណ៍នេះ នឹងប្រារព្ធឡើងនៅថ្ងៃទី ២៨ ខែមេសា ដល់ថ្ងៃទី ៣ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២០ នៅឯ Chanllenger Hall ១-៣ នៃមជ្ឈមណ្ឌលពិព័រណ៍អ៊ីមផេក ក្នុងទីក្រុងបាងកក ប្រទេសថៃ។
លោក Ajaphol Dusitnanond
Dr Vasu Poshyanandana
លោក Ajaphol Dusitnanond ប្រធាន ASA បានលើកឡើងថា  “ជាងបីទស្សវត្សហើយ ដែលពិព័រណ៍របស់ ASA Expo បានរក្សា និងពង្រីកកាន់តែធំឡើងៗ ដោយផ្តោតលើការងារស្ថាបត្យកម្ម សម្ភារ និងបច្ចេកវិទ្យាសាងសង់នៅក្នុងប្រទេសថៃ និងអាស៊ាន។”
បណ្ឌិត Vasu Poshyanandana ប្រធានគណៈកម្មការ “Architect’20” បានមានលើកឡើងថា “Architect’20 – ការផ្តោតជាថ្មីលើបេតិកភណ្ឌ ក្នុងគោលបំណងបង្ហាញជូនសាធារណជនឱ្យស្វែងយល់ និងស្គាល់អំពីទស្សានទាននៃបេតិកភណ្ឌ នៅក្នុងទម្រង់ផ្សេងៗគ្នា ដូចជាជីវិតមនុស្សយើងគ្រប់រូបសព្វថ្ងៃអាចជាប់ពាក់ព័ន្ធអំពីរបៀបនៃការប្រើប្រាស់សម្ភារ និងវិធីសាស្រ្តសាងសង់ឱ្យបានត្រឹមត្រូវ ឬវិធីជួសជុលអគារចំណាស់មួយត្រឹមត្រូវ វានឹងជួយបង្កើតឱកាសអាជីវកម្មថ្មី ព្រមទាំងបន្ថែមតម្លៃសម្រាប់សហគម និងសង្គមជាតិផងដែរ។ លើសពីនេះ នៅក្នុងព្រឹត្តិការណ៍នេះ យើងនឹងរៀបចំការប្រកួតប្រជែងស្នាដៃស្ថាបត្យកម្មប្រចាំឆ្នាំ ដើម្បីលើកតម្កើនការប្រកួតប្រជែងស្ថបត្យកម្មជាតិជាមួយកម្មវិធីពានរវង្វាន់របស់ពិព័រណ៍ ASA សម្រាប់អ្នក ដែលឆ្លងកាត់ការវិនិច្ឆ័យក្នុងឆ្នាំនេះថាបានអភិវឌ្ឍដោយអនុលោមតាមគោលការណ៍អង្គការ UNESCO នៃពានរង្វាន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក និងការដាក់តាំងបង្ហាញបេតិកភណ្ឌដែលប្រឈមនឹងការបាត់បង់។ អ្នកទស្សនាដែលចូលរួមកិច្ចពិភាក្សា ASA អាចនឹងចូលរួមពិភាក្សាទៅលើហេតុការណ៍កើតឡើងថ្មីៗនៅក្នុងបរិបទស្ថាបត្យកម្មអន្តរជាតិ។”
លោក Sakchai Pattarapreechakul
លោក Sakchai Pattarapreechakul នាយកក្រុមហ៊ុនពិព័រណ៍ N.C.C. Exhibition Organizer Co., Ltd. (NEO) បានបង្ហាញអំពីវឌ្ឍនៈភាពចុងក្រោយនៃព្រឹត្តិការណ៍ ដែលថា “ឆ្នាំនេះ NEO បានដាក់ផែនការផ្សព្វផ្សាយជាយុទ្ធសាស្រ្តនូវព្រឹត្តិការណ៍ជាមួយនិមិត្តរូបនៃការតាំងពិព័រណ៍ស្តីពី ស្ថាបត្យកម្ម សម្ភារ និងបច្ចេកវិទ្យាសាងសង់ជាលក្ខណៈអន្តរជាតិ។ ថ្មីៗនេះ យើងបានកែលំអការធានារបស់យើង និងដំណោះស្រាយ IoT (អ៊ីនធើណែតសម្រាប់គ្រប់កិច្ចការ) ដើម្បីគាំទ្រអ្នកតាំងពិព័ណ៍ជាតិ និងអន្តរជាតិ។ ព្រឹត្តិការណ៍នេះក៏រួមបញ្ចូលនៅ Inno-Talk ដែលផ្តោតលើការជជែកវែកញែកនៃរបកគំហើញថ្មី ដែលតុនៃកិច្ចពិភាក្សាសុទ្ធតែជាគ្រូ សាស្រ្តាចារ្យល្បីៗនឹងបង្ហាញអំពីគំនិតយោបល់លើបច្ចេកវិទ្យាក្នុងការងារស្ថាបត្យកម្ម និងសំណង់។ យើងមានអ្នកដាក់តាំងពិព័រណ៍មកពីអឺរ៉ុប អាមេរិក អូស្រ្តាលី រុស្ស៊ី កូរ៉េខាងត្បូង តៃវ៉ាន់ ហុងកុង ជប៉ុន ឥណ្ឌា ចិន និងបណ្តាប្រទេសអាស៊ាន សរុប ៨៥០ក្រុមហ៊ុន។ អ្នកទិញក្នុងកម្មវិធីនេះ គឺជាយុទ្ធនាការត្រូវកត់សម្គាល់ថ្មីមួយដែលបានចាប់ផ្តើមក្នុងឆ្នាំនេះដើម្បីបង្កើតឱកាសសម្រាប់អ្នកដាក់តាំងបង្ហាញផលិតផលដើម្បីជួប និងពិភាក្សាជាមួយអ្នកមានចំណាប់អារម្មណ៍ទិញដើម្បីអភិវឌ្ឍស័ក្តានុពលអាជីវកម្មក៏ដូចជាកម្មវិធីជំនួបសម្រាប់ដៃគូពាណិជ្ជកម្ម ដែលអ្នកផ្គត់ផ្គង់អន្តរជាតិអាចស្វែងរកដៃគូចែកចាយក្នុងតំបន់ដើម្បីពង្រីកទីផ្សារក្នុងទី្វបអាស៊ី។”