ស្ថានទូតអូស្រា្តលីប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា បានផ្តល់ហិរញ្ញប្បទានឥតសំណងចំនួន ៦៥លានដុល្លារអាមេរិក ដើម្បីអភិ​វឌ្ឍ​​​វិស័យ ០៤សំខាន់ៗ សម្រាប់រយៈពេល ៥ឆ្នាំ (ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២ ដល់ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៧)។
នេះបើតាមពិធីចុះហត្ថលេខាលើកិច្ចសម្របសម្រួលបំពេញបន្ថែមសម្រាប់កម្មវិធីភាពជាដៃគូ កម្ពុជា-អូស្ត្រាលី ស​ម្រា​ប់​ការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចប្រកបដោយភាពធន់ “Cambodia-Australia Partnership for Resilient Economic Development (CAP RED) Program” កាលពីថ្ងៃទី១២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២២។
ជំនួយឥតសំណងនេះ នឹងអភិវឌ្ឍផ្តោតទៅលើវិស័យគោលចំនួន ៤សំខាន់ៗ រួមមាន ១. ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ ២.ពាណិជ្ជ​កម្ម និងវិនិយោគ ៣.កសិកម្ម និងកសិឧស្សាហកម្ម និង៤.យេនឌ័រ និងបរិយាប័ន្ន។
តាមរយៈកម្មវិធី CAP RED ការអភិវឌ្ឍវិស័យគោលទាំងនេះ ធ្វើឡើងដោយមានកិច្ចសហការអនុវត្តរួមគ្នារវាងវិស័យ​ឯក​ជន និងរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដើម្បីកំណត់ និងរិះរកដំណោះស្រាយ ដើម្បីសម្រេចបាននូវកំណើនសេដ្ឋកិច្ចប្រកប​ដោយ​និរន្តភាព ភាពធន់ និងបរិយាប័ន្ន។
គួរបញ្ជាក់ថា កម្មវិធី CAP RED គឺទទួលបានហិរញ្ញប្បទានតាមរយៈមូលនិធិពីក្រសួងការបរទេស និងពាណិជ្ជកម្ម នៃរដ្ឋាភិបាលអូស្ត្រាលី តាមរយៈស្ថានទូតអូស្ត្រាលីប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា។