ប្រទេសអូទ្រីសចង់វិនិយោគបច្ចេកវិទ្យាក្នុងវិស័យស្ថានីយវារីអគ្គិសនី
ប្រទេសអូទ្រីស បានចាប់អារម្មណ៍ចង់វិនិយោគ និងផ្គត់ផ្គង់គ្រឿងបរិក្ខារបច្ចេកទេស និងបច្ចេកវិទ្យាសម្រាប់បម្រើឱ្យការអភិវឌ្ឍក្នុងស្ថានីយវារីអគ្គិសនី​ ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធតភ្ជាប់ និងការគ្រប់គ្រងថាមពល។ នេះបើតាមជំនួបពិភាក្សាកាលពីថ្ងៃទី១៣ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២២។
ជំនួបនេះ ធ្វើឡើងរវាងឯកឧត្តម ឌិត ទីណា រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងរ៉ែ និងថាមពល និងលោក Guamur Sucmer ទីប្រឹក្សាសហគមន៍នៃស្ថានទូតអូទ្រីស។
ភាគីទាំងពីរ បានជួបពិភាក្សាដោយផ្តោតជាសំខាន់ទៅលើការរៀបចំផែនការយុទ្ធសាស្ត្រអភិវឌ្ឍថាមពលកម្ពុជា។
ថ្មីៗនេះដែរ សភាអាមេរិកក៏មានចំណាប់អារម្មណ៍ខ្លាំងលើការវិនិយោគជាមួយកម្ពុជាលើវិស័យឧស្សាហកម្មថាមពលនេះផងដែរ។ (អានបន្ថែម)
បើតាម ឯកឧត្តម ឌិត ទីណា បានឲ្យដឹងថា ផែនការមេអភិវឌ្ឍថាមពល ២០២១-២០២៤​ នឹងត្រូវអនុម័តឆាប់ៗនេះ ហើយកម្ពុជានឹងមានថាមពលស្អាត សម្រាប់ប្រើប្រាស់គ្រប់គ្រាន់ និងមានតម្លៃសមរម្យ។