ការប្រារព្ធពិធីបុណ្យឬស្សី
ពិធីបើកសម្ពោធ CAMBOO នឹងត្រូវបានរៀបចំឡើងនៅទីលានប្រជាធិបតេយ្យក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ នៅខែមីនា ដោយមានសាកលវិទ្យាល័យស្ថាបត្យកម្ម និងវិស្វកម្មចំនួន៦ នៅកម្ពុជាចូលរួមប្រកួតប្រជែង។
កម្មវិធីនេះរៀបចំឡើងដោយ Building Trust International ហើយកម្មវិធីនឹងបង្ហាញពីការប៉ិនប្រសប់បំផុតក្នុងការប្រើប្រាស់ឬស្សី ដោយមានការរចនា និងស្ថាបត្យកម្មប្រកបដោយនិរន្តរភាព។
Building Trust ក៏កំពុងរៀបចំការប្រកួតរចនាផ្ទះឫស្សីតូច ដែលនឹងជាផ្នែកសំខាន់មួយនៃការតាំងពិព័រណ៍នេះ។ ការប្រកួតនេះបើកចំហសម្រាប់ស្ថាបត្យករ អ្នករចនា និងវិស្វករនៅទូទាំងពិភពលោក។
លោក David Cole ស្ថាបនិកនិងជានាយក Building Trust International បានប្រាប់ RealEstate.com.kh ថា “យើងចង់ប្រារព្ធពិធីបង្ហាញធនធាន និងទេសភាពធម្មជាតិរបស់ប្រទេសកម្ពុជា ព្រមទាំងលើកកម្ពស់ការងារឧស្សាហកម្មថ្មីដ៏អស្ចារ្យដែលប្រើប្រាស់ផលិតផលធម្មជាតិ”។