ខេត្តបាត់ដំបងជាប់ជាទីក្រុងល្អស្អាតជាងគេក្នុងពីធីឆ្លងឆ្នំាសកល២០២២
ខេត្តបាត់ដំបងទទួលបានចំណាត់ថ្នាក់លេខ១ ក្នុងកម្មវិធីប្រកួតប្រជែង «ទីក្រុងដែលមានពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំសកលល្អជាងគេប្រចាំឆ្នាំ២០២២» ។ នេះបើយោងតាមសេចក្តីជូនដំណឹងរបស់គណៈកម្មាធិការជាតិវាយតម្លៃទីក្រុងស្អាត កាលពីថ្ងៃទី១០ មករា ២០២៣។
កម្មវិធីនេះត្រូវបានរៀបចំឡើងរយៈពេល២ថ្ងៃ (៣១ធ្នូ២០២២ ដល់ ០២មករា ២០២៣) តាមរយៈការបោះឆ្នោតគាំទ្រពីសាធារណៈជនទូទៅ លើគេហទំព័រផ្លូវការ http://bestcountdowncity.cambodiacheancity.gov.kh/
ជាលទ្ធផល ទីក្រុងនៃខេត្តចំនួន ០៣ បានជាប់ជ័យលាភីដែលទទួលបានសំឡេងគាំទ្រច្រើនជាងគេបំផុត ក្នុងរួមមាន៖ ខេត្តបាត់ដំបងជាប់លំដាប់លេខ១, ខេត្តព្រះសីហនុជាប់លំដាប់លេខ២ និង ខេត្តសៀមរាបជាប់លំដាប់លេខ៣។
គួរបញ្ជាក់ថា គណៈកម្មាធិការជាតិវាយតម្លៃទីក្រុងស្អាត និងក្រសួងទេសចរណ៍ នឹងរៀបចំពិធីប្រគល់ពានរង្វាន់ជូលដល់ជ័យលាភីទាំងបីនៅថ្ងៃទី២៧ កុម្ភៈ ២០២៣ ខាងមុខនេះ។