Bentley Systems ប្រកាសពីសមត្ថភាពថ្មី ដើម្បីវាយតម្លៃកាបូន ក្នុងវិស័យសំណង់ហេដ្ឋារចនាសម្ពន្ធរបស់កម្មវិធី iTwin
សមត្ថភាពគ្រប់គ្រងទិន្នន័យ និងវិភាគកាបូនសម្រាប់គម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ពន្ធ
ក្រុមហ៊ុនវិស្វកម្មហេដ្ឋារចនាសម្ពន្ធ បានប្រកាសនៅឯកិច្ចប្រជុំកំពូលធុរកិច្ចសកលសម្រាប់អ្នកវិភាគបរិស្ថាន ពីសមត្ថភាពថ្មីក្នុងការវាយតម្លៃកាបូននៅក្នុង iTwin Experience ដើម្បីឱ្យអ្នកជំនាញផ្នែកហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ អាចកំណត់បរិមាណយ៉ាងរលូននូវឱកាសកាត់បន្ថយកាបូននៅក្នុងគម្រោងរបស់ពួកគេ។ នេះបើតាមការឱ្យដឹងពីក្រុមហ៊ុន Bentley System កាលពីថ្ងៃទី 27 មិថុនា 2023 ក្នុងកិច្ចប្រជុំកំពូលធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី 27 និង 28 ខែមិថុនានៅទីក្រុងឈីកាហ្គោ។
ជាមួយនឹងសមត្ថភាពថ្មីនេះ អ្នកជំនាញផ្នែកហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធអាចធ្វើស្វ័យប្រវត្តិកម្មពេញលេញនូវរបាយការណ៍គណនាកាបូន និងការវិភាគផលប៉ះពាល់ ដោយទាញយកអត្ថប្រយោជន៍ពី iTwin Experience ដែលអាចឱ្យពួកគេស្វែងរកជម្រើសក្នុងការរចនាជាច្រើនបានលឿនជាងមុន និងលុបបំបាត់ការនាំចេញទិន្នន័យដោយដៃ និងការធ្វើឱ្យមានភាពសមញ្ញ។
នៅឆ្នាំ 2022 Bentley បានបង្កើតសេវាកម្មរួមបញ្ចូលនៅក្នុង iTwin Platform ដើម្បីធ្វើស្វ័យប្រវត្តិកម្មដំណើរការនៃការបង្កើតរបាយការណ៍កាបូនសម្រាប់គម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធតាមរយៈ កម្មវិធី One Click LCAនិង EC3។ របាយការណ៍ត្រូវបានផ្តួចផ្តើមដោយប្រើ iTwin Platform តាមរយៈកម្មវិធី One Click LCA ឬ EC3។ ឥឡូវនេះ iTwin Experience ផ្តល់នូវការរួមបញ្ចូលទាំងពីរទិសដែលត្រៀមរួចជាស្រេចជាមួយ EC3 អាចឱ្យការវាយតម្លៃកាបូនមើលឃើញជារូបភាពឌីជីថលភ្លោះដោយមិនចាំបាច់សរសេរកូដ។ iTwin Experience បាននាំចេញគំរូទិន្នន័យទៅ EC3 ដែលជាកម្មវិធីឥតគិតថ្លៃសម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់ត្រូវចុះឈ្មោះដាច់ដោយឡែកពីគ្នា ដោយអនុវត្តការគណនាកាបូនដែលបានបញ្ចូល ហើយវិភាគត្រឡប់នូវលទ្ធផលដែល iTwin Experience បានអាន និងអាចឱ្យយើងមើលឃើញយ៉ាងរលូន។
អ្នកជំនាយក៏បានប្រកាសផងដែរថា ក្រុមហ៊ុន ឬអង្គភាពណាដែលទិន្នន័យកាបូន ឬបទពិសោធន៍គ្រប់គ្រងកាបូនពីកម្មវិធីផ្សេង ក៏នៅតែអាចយកទិន្នន័យទាំងនោះមកប្រើជាមួយកម្មវិធី iTwin Platform បានដែរ។ ហើយសមត្ថភាពនេះ ក៏បានអនុញ្ញាតឱ្យមានការរួមបញ្ចូលគ្នាក្នុងលំហូរការងារ ជាមួយសមត្ថភាពនៃកម្មវិធីផ្សេងទៀតរបស់ Bentley System ក្នុងការរចនា និងគ្រប់គ្រងគម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ។
ឥឡូវនេះ ដើម្បីចង់ដឹងពីសមត្ថភាពនេះ យើង​កំពុង​ចេញ​ផ្សាយសាកល្បង និងកំហិតនូវចំនួនសម្រាប់ដៃគូប្រើប្រាស់នៅក្នុងជំហានដំបូង។
លោក Kaustubh Page នាយកគ្រប់គ្រងកម្មវិធីនៃក្រុមហ៊ុន Bentley Systems បាននិយាយថា “ការវាយតម្លៃវដ្តជីវិត ការវិភាគលើបរិស្ថាន និងរបាយការណ៍ដែលចេញពីកម្មវិធីរបស់យើងកំពុងក្លាយជាតម្រូវការស្តង់ដារសម្រាប់គម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនៅទូទាំងពិភពលោក។ យើងដឹងហើយថា អ្នកឌីហ្សាញ និងវិស្វករបានចំណាយពេលវេលាដ៏តម្លៃរបស់ពួកគេដើម្បីបង្កើតការវាយតម្លៃ ឬរបាយការណ៍បរិស្ថាន។ កន្លងមក ទិន្នន័យសំខាន់ជាច្រើន ត្រូវបានទាញយកចេញជាលក្ខណៈ manual ពីកម្មវិធីនីមួយៗ ហើយបន្ទាប់មកយកមកផ្គុំ និងផ្ទៀងផ្ទាត់ ហើយបង្កើតការវាយតម្លៃបរិស្ថានទាំងនោះ នេះគឺជាដំណើរការដែលចំណាយពេលដ៏ច្រើន និងអាចមានកំហុសឆ្គង។ ជាមួយនឹងសមត្ថភាពថ្មីទាំងនេះ ទិន្នន័យត្រូវបានបញ្ចូល និងបង្កើតនៅក្នុងកម្មវិធី iTwin Experience ដោយវាអាចបំប្លែងនូវអ្វីដែលយើងចង់បាន ដែលជាធម្មតាយើងត្រូវការពេលដំណើរការរយៈពេលរហូតដលទៅប្រាំមួយខែ មកត្រឹមពេលប្រាំមួយនាទី អ្នកស្រម័យទៅមើល តើវាចំណេញប៉ុនណា? គោលដៅរបស់យើងគឺសម្រាប់អ្នកប្រើប្រាស់ iTwin Experience ដើម្បីចំណាយពេលវេលាដ៏មានតម្លៃរបស់ពួកគេលើការរចនាឱ្យកានតែប្រសើរ និងធ្វើការសម្រេចចិត្តកាន់តែល្អ លឿនជាងមុន – ហើយបើយើងប្រើលំហូរការងារក្នុង iTwin Platform គឺមិនចាំបាច់ត្រូវទាញទិន្នន័យចេញ និងផ្គុំឡើងវិញទេ ព្រមទាំងទទួលបានទិន្នន័យដែលមានសុពលភាពទៀត។
លោក Mark Tablante នាយកផ្នែកបច្ចេកវិទ្យារចនានៃក្រុមហ៊ុន Burns & MacDonnell បាននិយាយថា “ឧបករណ៍អគ្គិសនីគឺជាធាតុផ្សំដ៏សំខាន់ក្នុងការបំពេញគោលដៅ decarbonization របស់ពិភពលោក។ មានការវិនិយោគដើមទុនយ៉ាងច្រើនដែលត្រូវការឧបករណ៍អគ្គិសនីដើម្បីអភិវឌ្ឍន៍ និងវិនិយោគ (T&D) គម្រោងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរបស់គេ និងការរចនាប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាពកាបូន ដែលភាគច្រើនជាការចំណាយលើការបំបែកកាបូន។ ការមើលឃើញពីដំណើរឆ្ពោះទៅរកគោលដៅសូន្យនៃ decarbonization សុទ្ធរបស់ឧបករណ៍ប្រើប្រាស់មានសារៈសំខាន់សម្រាប់មិនត្រឹមតែម្ចាស់ភាគហ៊ុនរបស់ពួកគេប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែសម្រាប់អនាគតនៃពិភពលោករបស់យើង។ Burns & McDonnell កំពុងធ្វើការជាមួយ Bentley ដើម្បីសាកល្បងសមត្ថភាពវិភាគ និងចេញរបាយការណ៍កាបូនដែលដំណើរការដោយ iTwin ថ្មីរបស់ពួកគេសម្រាប់ឧស្សាហកម្មឧបករណ៍ប្រើប្រាស់អគ្គិសនី។ វិស្វករ និងក្រុមបរិស្ថានរបស់យើងមានមោទនភាពក្នុងការធ្វើការជាមួយអតិថិជន និងដៃគូបច្ចេកវិទ្យារបស់យើង ដើម្បីជួយអភិវឌ្ឍដំណោះស្រាយមិនប្រក្រតីរបស់អ្នកលក់សម្រាប់អនាគតដ៏ភ្លឺស្វាង។ យើងទន្ទឹងរង់ចាំក្នុងការរួមបញ្ចូលសេវាកម្មទាំងនេះ និងបន្តជួយអតិថិជនរបស់យើងតាមដានកាបូន និងឈានដល់គោលដៅសូន្យនៃ decarbonization សុទ្ធរបស់ពួកគេ។
រូបភាពទី១:
រូបថតរបស់ Bentley Systems៖ រូបភាពបង្ហាញអំពីផលប៉ះពាល់កាបូនចេញពីកម្មវិធី EC3 visualized ក្នុង iTwin Experience ដែលរចនាចេញពីកូដពណ៌ ដោយផ្អែកលើទម្ងន់នៃកាបូន។
រូបភាព ២:
រូបថតរបស់ Bentley Systems៖ ការរចនាធាតុផ្សំជាក្រុមឡូជីខលសម្រាប់ការគណនាផលប៉ះពាល់នូវព័ត៌មានកាបូនដែលបានបញ្ចូល។
រូបភាព ៣:
រូបថតរបស់ Bentley Systems៖ សមត្ថភាពថ្មីនៅក្នុង iTwin Experience ផ្លាស់ប្តូរនូវការងារដែលជាធម្មតាត្រូវការពេល ៦ខែ ទៅជាលំហូរការងារដែលប្រើពេលតែ ៦នាទី។