មហាសេដ្ឋីក្រុមហ៊ុន Thomson Medical បង្ហាញគម្រោង 4.3 ពាន់លានដុល្លារ អភិវឌ្ឍន៍ចម្រុះនៅប្រទេសម៉ាឡេស៊ី
នៅក្នុងការអភិវឌ្ឍន៍ដ៏ល្អឥតខ្ចោះដែលសន្យាថានឹងកែប្រែសម្រស់ទីក្រុងឡើងវិញនៅក្នុងប្រទេសម៉ាឡេស៊ី សហគ្រិនដែលជាមហាសេដ្ឋី Peter Lim ស្ថាបនិកក្រុមហ៊ុន Thomson Medical បានប្រកាសផែនការសម្រាប់គម្រោងប្រើប្រាស់ចម្រុះដ៏ធំដែលមានទឹកប្រាក់ចំនួន 4.3 ពាន់លានដុល្លារ។ គំនិតផ្តួចផ្តើមប្រកបមហិច្ឆតានេះមានគោលបំណងបញ្ចូលគ្នានូវអគារលំនៅឋាន ពាណិជ្ជកម្ម និងវេជ្ជសាស្ត្រ ដែលឆ្លុះបញ្ចាំងពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់លោក Lim ក្នុងការលើកកម្ពស់គុណភាពជីវិតនៅក្នុងតំបន់។
ស្ថិតនៅក្នុងទីតាំងសំខាន់មួយ គម្រោងនេះត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយបំពាក់នូវបរិក្ខារទំនើបៗដែលបំពេញសម្រាប់តម្រូវការចម្រុះរបស់អ្នករស់នៅក្នុងសហគមន៍មួយនេះ រួមទាំងជម្រើសលំនៅឋានទំនើប កន្លែងលក់រាយ និងមណ្ឌលថែទាំសុខភាពដែលប្រើប្រាស់ជំនាញរបស់ក្រុមហ៊ុន Thomson Medical ក្នុងវិស័យវេជ្ជសាស្ត្រ។ ជាមួយនឹងការអភិវឌ្ឍន៍នេះ លោក Lim មានគោលបំណងបង្កើតមជ្ឈមណ្ឌលរស់រវើកមួយ ដែលមិនត្រឹមតែជំរុញកំណើនសេដ្ឋកិច្ចប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែថែមទាំងលើកកម្ពស់សុខភាព និងសុខុមាលភាពក្នុងតំបន់ផងដែរ។
អ្នកជំនាញជឿជាក់ថាការបណ្តាក់ទុនរបស់ Lim នឹងទាក់ទាញការវិនិយោគក្នុងស្រុក និងអន្តរជាតិ ដែលជំរុញឱ្យប្រទេសម៉ាឡេស៊ីក្លាយជាតួអង្គសំខាន់នៅក្នុងទិដ្ឋភាពសេដ្ឋកិច្ចអាស៊ីអាគ្នេយ៍។ គម្រោង​នេះ​ត្រូវ​បាន​គេ​រំពឹង​ថា​នឹង​បង្កើត​ការងារ​រាប់​ពាន់​ក្នុង​អំឡុង​ពេល និង​ក្រោយ​ការ​សាងសង់ ដែល​ផ្តល់​ការ​ជំរុញ​យ៉ាង​ខ្លាំង​ដល់​សេដ្ឋកិច្ច​ក្នុង​តំបន់។
នៅពេលដែលផែនការដំណើរការទៅមុខ គម្រោងនេះគូសបញ្ជាក់ពីសារៈសំខាន់នៃការអភិវឌ្ឍន៍ទីក្រុងប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត ដែលរួមបញ្ចូលការថែទាំសុខភាពជាមួយនឹងការរស់នៅប្រចាំថ្ងៃ ដែលជាចក្ខុវិស័យដែលឆ្លុះបញ្ចាំងពីគោលដៅដ៏ទូលំទូលាយរបស់លោក Lim ក្នុងការរួមចំណែកជាវិជ្ជមានដល់សង្គម និងដោះស្រាយតម្រូវការដែលកំពុងកើនឡើងនៃប្រជាជនទីក្រុង។
រង់ចាំព័ត៌មានថ្មីៗបន្ថែមទៀតអំពីការអភិវឌ្ឍន៍ដ៏គួរឱ្យរំភើបនេះ ដែលសន្យាថានឹងកំណត់ស្តង់ដារថ្មីសម្រាប់គម្រោងប្រើប្រាស់ចម្រុះនៅក្នុងប្រទេសម៉ាឡេស៊ី។