បុរីប៉េងហួតគ្រុប វិនិយោគ ៦០ លានដុល្លារលើផ្សារទំនើបថ្មីមួយទៀត
កាលពីចុងសប្តាហ៍នេះ បុរីប៉េងហួតគ្រុបបានបើកការដ្ឋានសាងសង់ផ្សារទំនើបថ្មីមួយទៀតឈ្មោះថា PH Diamond Place Mall ក្រោមអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីឯកឧត្តម ជា សុផារ៉ា ទេសរដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់។
ផ្សារទំនើបនេះ មានទីតាំងស្ថិតនៅតាមបណ្តោយផ្លូវសម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន (ផ្លូវ ៦០ម៉ែត្រ) សាងសង់លើផ្ទៃដីទំហំជាង ៦ ហិកតាក្រោមថវិកាវិនិយោគ៦០ លានដុល្លាដោយបុរីប៉េងហួតគ្រុប។
ផ្សារទំនើប PH Diamond Place Mall នឹងបម្រើការផ្សារទំនើបស្តង់ដារអន្តរជាតិដែលមានផ្ទៃក្រឡាសរុបជាង ៦០.០០០ ម៉ែត្រការ៉េដែលក្នុងនោះ ៣០.០០០ ម៉ែត្រការ៉េគឺផ្ទៃដីសម្រាប់ជួល (Gross leasable area) ព្រមជាមួយនឹងចំណតឡានជាង ២.៦០០ ចំណត និងម៉ូតូប្រមាណ ១.០០០ ចំណតផងដែរ។
ផ្សារទំនើបនេះគឺជាផ្នែកមួយនៃគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ចម្រុះThe Star Diamond ដែលគ្របដណ្ដប់លើផ្ទៃដីប្រមាណ ៤០ ហិកតា រួមមានជា លំនៅដ្ឋានអគារខុនដូ និងអគារការិយាល័យជាដើម។
គម្រោងនេះគ្រោងនឹងបញ្ចប់ការសាងសង់ក្នុងឆ្នាំ ២០២០ ដែលPH Diamond Place Mallជាគម្រោងផ្សារទំនើបទី ២ របស់បុរីប៉េងហួតបន្ទាប់ពី គម្រោងPH ECO Mall ដែលបានបើកការដ្ឋានសាងសង់កាលពីខែធ្នូឆ្នាំ ២០១៧។