នេះជាព្រឹត្តិការណ៍ Privilege Deals ដែលមានផ្ទះគំរូ King Majestic ជាមួយស្តង់ដារទំនើបថ្មី និងបរិស្ថានរស់នៅបែបធម្មជាតិ នៅចំកណ្តាលតំបន់អភិវឌ្ឍន៍ផ្លូវ ៦០ ម៉ែត្រ
បើកទំព័រថ្មីនៃដើមឆ្នាំ២០២៦ បុរី ប៉េង ហួត បានបង្កើតកម្មវិធីមួយថ្មី ដែលមានឈ្មោះថា Privilege Deals នៅផ្ទះគំរូ ឃីង ម៉ាជេស្ទីក ក្នុងគម្រោង ភូមិមរកត (តំបន់ផ្លូវ ៦០ម៉ែត្រ) នៅថ្ងៃទី២៤-២៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ ដើម្បីផ្ដល់ជូននូវប្រូម៉ូសិនពិសេសៗ សម្រាប់អតិថិជនដែលកំពុងចាប់អារម្មណ៍ចង់បានផ្ទះក្នុងក្តីស្រមៃក្នុងដើមឆ្នាំនេះ។
កម្មវិធីនេះអតិថិជនអាចចូលរួមដោយសេរីដើម្បីសាកសួរព័ត៌មាន ក៏ដូចជាទស្សនាផ្ទះគំរូថ្មី ដែលបំពាក់នូវសម្ភារៈស្ដង់ដារថ្មីៗកាន់តែទំនើប និងមុខងារថ្មីដូចជាអាងហែលទឹកជាដើម។
ដើម្បីទទួលបានព័ត៌មាន និងទទួលបានបទពិសោធន៍ថ្មីជាក់ស្ដែងនូវបរិយាកាសរស់នៅបែបធម្មជាតិនៅកណ្ដាលរាជធានីភ្នំពេញ សូមអញ្ជើញចូលរួមដោយសេរី ចាប់ពីម៉ោង ៩ ព្រឹក ដល់ម៉ោង ៦ល្ងាច។ ទីតាំងកម្មវិធី ៖
https://maps.app.goo.gl/ApW15d5DPYDNTKdJA
ដើម្បីកុំឱ្យកាសដ៏ល្អនេះកន្លងផុតទៅ សូមទំនាក់ទំនងដើម្បីទទួលបានព័ត៌មានបន្ថែមតាមលេខទូរសព្ទ ០១៦/០១៧ ៥៩ ៦៧ ៨៩ ឬមកកាន់ទីតាំងកម្មវិធីនៅថ្ងៃទី២៤-២៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ នេះ។
កម្មវិធីទស្សនកិច្ចសិក្សារួមគ្នាជាមួយអង្គការមូលនិធិកុមារកម្ពុជា ផ្ដោតលើជំនាញវិជ្ជាជីវៈជាក់ស្ដែង និងការបញ្ជ្រាបបច្ចេកវិទ្យាបញ្ញាសិប្បនិម្មិតក្នុងមុខវិទ្យាសិក្សា ក្រុមហ៊ុន ប៉េង ហួត គ្រុប បានរៀបចំកម្មវិធីតម្រង់ទិសអាជីពការងារ និងទស្សនកិច្ចសិក្សាដ៏សំខាន់មួយ ជូនដល់សិក្ខាកាមប្រមាណ ១២០ រូប ដែលរួមមាននិស្សិតអាហារូបករណ៍ ប៉េង ហួត និងសិស្សានុសិស្សមកពីអង្គការមូលនិធិកុមារកម្ពុជា (CCF)។ កម្មវិធីនេះបានប្រព្រឹត្តទៅកាលពីថ្ងៃទី ១០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០២៦ នៅការិយាល័យកណ្ដាលរបស់ក្រុមហ៊ុន និងនៅទីលានប្រណាំងឡានបែបធម្មជាតិ ភីអេច ហ្គោលខាដ (PH Go Kart) ក្នុងគោលបំណងផ្សារភ្ជាប់ចំណេះដឹងពីសាលារៀនទៅនឹងការអនុវត្តការងារជាក់ស្ដែងក្នុងសង្គម។ គំនិតផ្ដួចផ្ដើមនេះឆ្លុះបញ្ចាំងពីការប្តេជ្ញាចិត្តជាបន្តបន្ទាប់របស់ក្រុមហ៊ុនលើការងារសង្គម តាមរយៈការវិនិយោគលើសក្ដានុពលរបស់យុវជនកម្ពុជា។ ខ្លឹមសារសំខាន់នៃកម្មវិធី រួមមានវគ្គចែករំលែកចំណេះដឹង និងបទពិសោធន៍ពីអ្នកជំនាញលើការត្រៀមខ្លួនសម្រាប់អាជីពការងារ ឱកាសចុះកម្មសិក្សា និងជាពិសេសគឺការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាបញ្ញាសិប្បនិម្មិត (AI) ឱ្យមានប្រសិទ្ធភាពក្នុងការសិក្សា និងការស្រាវជ្រាវ។ តាមរយៈការសង្កត់ធ្ងន់លើការប្រើប្រាស់ឧបករណ៍ឌីជីថល សិក្ខាសាលានេះបានបំពាក់បំប៉នសិស្សានុសិស្សនូវជំនាញចាំបាច់ដើម្បីដើរឱ្យទាន់ការវិវត្តនៃបច្ចេកវិទ្យាទំនើប។ ក្រៅពីការពិភាក្សាផ្នែកបច្ចេកទេស ទស្សនកិច្ចនេះក៏បានអនុញ្ញាតឱ្យសិស្សានុសិស្សស្វែងយល់ពីប្រតិបត្តិការចម្រុះរបស់ក្រុមហ៊ុន ដែលផ្ដល់នូវការយល់ដឹងកាន់តែច្បាស់អំពីជម្រើសអាជីពការងារក្នុងក្រុមហ៊ុនខ្នាតធំ។ ដើម្បីបន្ថែមនូវបរិយាកាសរីករាយ និងការបង្កើតទំនាក់ទំនង សិស្សានុសិស្សក៏បានចូលរួមក្នុងសកម្មភាពកម្សាន្ត និងការប្រកួតប្រជែងនៅទីលាន PH Go Kart ដែលជួយពង្រឹងស្មារតីការងារក្រុម និងជំនាញទន់។ សកម្មភាពក្រៅម៉ោងសិក្សាទាំងនេះត្រូវបានរៀបចំឡើងដើម្បីកសាងទំនុកចិត្ត […]