ពិព័រណ៍ BuildTech Asia 2015 បង្ហាញពីការសាងសង់ដ៏ឆ្លាតវៃ
ដោយផ្អែកលើទីផ្សារសំណង់ជឿនលឿន ពិព័រណ៍ BuildTech Asia 2015 របស់សឹង្ហបូរីបានបង្ហាញពីការវិវត្តន៍ចុងក្រោយបង្អស់នៅក្នុងបច្ចេកវិទ្យាសំណង់និងវត្ថុធាតុដើមសម្រាប់បរិស្ថានស្ថាបនាដ៏ឆ្លាតវៃ។
ការតាំងពិព័រណ៍ពាណិជ្ជកម្មរយៈពេល 3 ថ្ងៃធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី 13 ដល់ថ្ងៃទី 15 ខែតុលានៅឯសាលពិព័រណ៍សិង្ហបុរីទី 3 របស់ក្រុមហ៊ុនសិង្ហបុរីដែលជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ក្រុមហ៊ុន Singapore Press Holdings Ltd ។
ពិព័រណ៍ BuildTech Asia ឥឡូវនេះនៅក្នុងឆ្នាំទីប្រាំរបស់ខ្លួនជាពិព័រណ៍ពាណិជ្ជកម្មឈានមុខគេក្នុងតំបន់សម្រាប់បរិស្ថានដែលបានសាងសង់ត្រូវបានបង្កើតឡើងស្របពេលនឹងសប្តាហ៍ផលិតភាពសាងសង់សឹង្ហបូរី។ វាមានលក្ខណៈពិសេសនៃបច្ចេកវិទ្យាសំណង់និងសម្ភារសំណង់ចុងក្រោយបំផុតនិងឆ្លើយតបទៅនឹងតម្រូវការកើនឡើងសម្រាប់បច្ចេកវិទ្យាទំនើបនិងបច្ចេកវិទ្យាសំណង់នៅអាស៊ី។
យោងតាមសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរបស់ក្រុមហ៊ុន Sphere Exhibits បានឱ្យដឹងថាទីផ្សារអគារទំនើបនេះត្រូវបានគេរំពឹងថានឹងឡើងដល់ 1,036 ពាន់លានដុល្លារនៅឆ្នាំ 2020 ។ ភាគីពាក់ព័ន្ធក្នុងវិស័យឧស្សាហកម្មក៏កំពុងទទួលស្គាល់កាន់តែច្រើនឡើងនូវតម្រូវការនៃការទទួលយកបច្ចេកវិទ្យាទំនើបដើម្បីទទួលបានអត្ថប្រយោជន៍ប្រកួតប្រជែងតាមរយៈផលិតភាពនិងប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់។
ដើម្បីគាំទ្រកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ឧស្សាហកម្មឆ្ពោះទៅរកផលិតភាពកាន់តែច្រើន BuildTech Asia 2015 បានបង្ហាញផលិតផលជាច្រើនគ្រឿងម៉ាស៊ីននិងបច្ចេកវិជ្ជាសំណង់ឆ្លាតវៃពី 150 តាំងពិព័រណ៍ទំនិញពីបណ្តាប្រទេសជាង 10 ដែលរួមមានអឺរ៉ុបនិងអាមេរិក។
អ្នកតាំងពិព័រណ៍សំខាន់ៗដែលចូលរួមក្នុងពិព័រណ៍នេះរួមមាន Atlantic International, Bentley Systems, ផលិតផលបេតុងឧស្សាហកម្ម, Innocom Technologies, JP Nelson Equipment, ក្រុមហ៊ុន Philipp Group និង ST Building Solutions Pte Ltd ក្នុងចំណោមក្រុមហ៊ុនជាច្រើនទៀត។
គំនួសពណ៌នៅក្នុងការបង្ហាញនេះគឺបច្ចេកវិជ្ជាសំណង់សំខាន់ៗនិងសម្ភារៈឆ្លាតវៃរួមបញ្ចូលបច្ចេកវិទ្យាបច្ចេកវិទ្យាគំរូសំណង់ (BIM) ដែលគាំទ្រវិធីសាស្ត្រ DFMA សម្រាប់ការសាងសង់ប្រសិទ្ធភាពការងារ។ ឈើប្រណីតឈើឆ្កាង (CLT) / ឈើក្រដាស (glulam) គឺជាផលិតផលឈើច្នៃប្រឌិតនិងបរិស្ថានដែលអាចប្រើជំនួសដែកថែបនិងផ្ទាំងក្រណាត់បេតុងដែលជាក្រណាត់ដែលអាចបត់បែនបានដើម្បីបង្កើតជាស្រទាប់បេតុងនៅពេលដែលមានជាតិទឹក។
បច្ចេកវិទ្យាឈានមុខចំនួនប្រាំនិងគំនិតផ្តួចផ្តើមថ្មីៗដើម្បីបង្កើនផលិតភាពសំណង់ត្រូវបានណែនាំដោយអាជ្ញាធរអភិវឌ្ឍន៍ Infocomm នៃប្រទេសសិង្ហបុរី (IDA) ក្នុងកំឡុងពេលបង្ហាញ។ IDA បានបង្ហាញពីការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាឆ្លាតវៃដូចជាឧបករណ៍ចាប់សញ្ញាវិភាគនិងប្រព័ន្ធស្វយ័តដើម្បីជួយដល់សហគ្រាសខ្នាតតូចនិងមធ្យមក្នុងវិស័យបរិស្ថានដែលបានស្ថាបនាឡើងដើម្បីបង្កើនផលិតភាពនិងការរីកចម្រើនរបស់ពួកគេ។
ដំណោះស្រាយដែលពួកគេបានបង្ហាញគឺ ការគ្រប់គ្រងសុវត្ថិភាពដោយប្រើដាច់អហង្កាដោយ Avetics ការវាស់វែងនិងតាមដានដោយជាក់ស្តែងដោយ Trevis Technology, ឧបករណ៍ចល័តសំរាប់ចំណាយសម្រាប់សុវត្ថិភាពការងារដោយ IDD SolutionNet; ការតាមដានគម្រោងពេលវេលាពិតប្រាកដដោយក្រុមហ៊ុន Magicsoft និងការតាមដានចលនាបុគ្គលិកផ្នែកជីវម៉ាសតាមដានដោយ Intercorp Solutions ។
Sphere Exhibitors បានប៉ាន់ស្មានថាមានអ្នកទេសចរលើសពី 6,000 នាក់មកពីទូទាំងតំបន់បានចូលរួមកម្មវិធីនេះ។
លោក Chua Wee Phong ប្រធានក្រុមហ៊ុន Sphere Exhibits Pte Ltd បានថ្លែងថាកម្មវិធីនេះបានប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការដាក់បញ្ចូលនូវបច្ចេកវិទ្យាសំខាន់ៗដើម្បីបំពេញតាមតម្រូវការរបស់ក្រុមហ៊ុននៅអាស៊ី។ “ជាមួយនឹងផ្នែកបច្ចេកវិជ្ជាសំណង់ថ្មីរបស់យើងនៅ BuildTech អាស៊ីភ្ញៀវទេសចរមកពីជុំវិញតំបន់អាចស្វែងរកដំណោះស្រាយសំណង់ប្រកបដោយភាពឆ្លាតវៃផ្សេងៗដែលនឹងជួយពួកគេបង្កើនផលិតភាពនៅក្នុងវិស័យឧស្សាហកម្មប្រកួតប្រជែង” ។
លោក John Keung អគ្គនាយករងនៃ BCA បាននិយាយថាការសាងសង់នៅសិង្ហបុរីនិងបណ្តាប្រទេសជឿនលឿនកំពុងផ្លាស់ប្តូរបន្តិចម្តង ៗ ឆ្ពោះទៅរកការរចនាសម្រាប់ផលិតនិងការដំឡើង (DfMA) ដែលជាកន្លែងត្រូវបានរចនាឡើងសម្រាប់ការសាងសង់ដែលមានប្រសិទ្ធិភាពការងារ។ “ការទទួលយកបច្ចេកវិទ្យាទំនើប ៗ ដែលគាំទ្រ DFMA គឺមានសារៈសំខាន់ចំពោះការរីកចម្រើននៃវិស័យបរិស្ថានដែលបានសាងសង់ដោយសិង្ហបុរី” ។
សប្តាហ៍ផលិតភាពសំណង់សិង្ហបុរីនៅឆ្នាំនេះក៏បានផ្តោតលើបច្ចេកវិទ្យាសំណង់ទំនើបនិងការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងនូវការធ្វើសមាហរណកម្មនិងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការនៅទូទាំងសង្វាក់តម្លៃសំណង់។