ឆមាសទី១-២០២២ កម្ពុជានាំចូលដែក និងដែកថែប តម្លៃជាង ១៨៥លានដុល្លារ កើន២០%
កម្ពុជានាំចូលដែក និងដែកថែប មានតម្លៃសរុប ១៨៥លានដុល្លារ ក្នុងឆមាសទី១ ឆ្នាំ២០២២ កើនឡើង ២០ភាគរយ ធៀបនឹងរយៈពេលដូចគ្នាកាលពីឆ្នាំមុន។​
យោងតាមរបាយការណ៍អគ្គនាយកដ្ឋានគយ និងរដ្ឋាករ ទំហំនៃការនាំចូលដែក និងដែកថែប រួមចំណែក ប្រមាណ ១,២ភាគរយ ធៀបនឹងតម្លៃនាំចូលសរុប ១៥ ៨៦៤ លានដុល្លារ ដែលមានកំណើន ១១,៩ ភាគរយ។​
ទិន្នន័យ​ក្រសួង​រៀបចំ​ដែនដី នគរូបនីយកម្ម និង​សំណង់ បង្ហាញថា ក្នុង​ឆ្នាំ ២០២១ គម្រោង​សាងសង់​នៅ​ទូទាំង​ប្រទេស​ចំនួន ៤៣០៣ គម្រោង ដែលមាន​ផ្ទៃក្រឡា​កម្រាល​សំណង់ ១២ ៩៩៨ ០៧២ ម៉ែត្រការ៉េ និង​មាន​ទុនវិនិយោគ​ប្រមាណ ៥ ៣៣៣ លានដុល្លារ ត្រូវបាន​អនុម័ត​៕