ក្រុមហ៊ុនបីរួមគ្នាវិនិយោគទំនប់វារីអគ្គិសនីសេសានក្រោម២ តម្លៃជាង ៧០០លានដុល្លារ
ខេត្តស្ទឹងត្រែង៖ ទំនប់វារីអគ្គិសនីសេសានក្រោម២ ស្ថិតនៅក្នុងឃុំភ្លុក ស្រុកសេសាន​ ខេត្តស្ទឹងត្រែង ជាទំនប់វារីអគ្គីសនីដែលធំជាងគេមួយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ​បាន​បិទ​ទ្វារ​ទឹកកាលពីថ្ងៃទី ២៥​ កញ្ញា នេះ ហើយ​នឹង​គ្រោង​បើក​ឲ្យ​ដំណើរការ​នៅ​ឆ្នាំ​២០១៨ខាងមុខ​។
ទំនប់វារីអគ្គិសនីដ៏ធំមួយនេះមានតម្លៃ ៧៨១.៥២លានដុល្លារ ដោយមានការ​បណ្តាក់ទុនរួមគ្នារវាង​ក្រុមហ៊ុន​​ Hydrolancang International Energy កាន់កាប់ភាគហ៊ុន ៥១ ភាគរយ ក្រុមហ៊ុន Royal Group របស់អ្នកឧកញ៉ាគិត ម៉េង មានភាគហ៊ុន ៣៩​ ភាគរយ និងក្រុមហ៊ុន EVN មកពីប្រទេសវៀតណាម​ មានភាគហ៊ុន ១០​​ ភាគរយ។
ទំនប់វារីអគ្គិសនីសេសានក្រោម២ ​​មាន​សមត្ថភាព​ខ្លាំង​ជាង​គេ​ក្នុង​ការ​ផលិតផល​ថាមពល​អគ្គិសនី​ ​រហូត​ដល់​ ១.៩១២​លាន​គីឡូវ៉ាត់​ម៉ោង ជាមួយ​កម្លាំង​ថាមពល ​៤០០​មេហ្គាវ៉ាត់។
សម្តេចតេជា​ ហ៊ុន​ សែន បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីបិទទ្វារទឹកទំនប់វារីអគ្គិសនីសេសានក្រោម២ កាលពីថ្ងៃទី ២៥ កញ្ញា នេះ បានមានប្រសាសន៍ថា​ ទន្ទឹមនឹងការផលិតអគ្គីសនីនៅទីនេះ គឺទាមទារការតបណ្តាញពីស្ទឹងត្រែងទៅក្រចេះ ពីក្រចេះទៅកំពង់ចាម និងពីកំពង់ចាមទៅភ្នំពេញ គឺត្រូវតភ្ជាប់បណ្តាញមេទាំងអស់ដែលនឹងធ្វើឲ្យតម្លៃអគ្គីសនីធ្លាក់ចុះថោកជាបន្តបន្ទាប់។