៩ខែនេះ កម្ពុជារកចំណូលបានជាង ៤០០លានដុល្លារ ពីនាំការចេញអង្ករទៅទីផ្សារ ៦៩ប្រទេស
រយៈពេល៩ខែ ឆ្នាំ២០២៥ កម្ពុជាបាននាំចេញអង្ករទៅកាន់ទីផ្សារគោលដៅចំនួន ៦៩ ប្រទេស គិតជាទឹកប្រាក់មានចំនួន ៤០៨,៩៣លានដុល្លារ។ នេះបើតាមរបាយការណ៍ពីសហព័ន្ធស្រូវអង្ករកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី១០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥។
របាយការណ៍ដដែល បានឱ្យដឹងថា ក្នុងរយៈពេល៩ខែ នៃឆ្នាំ២០២៥ កម្ពុជាបាននាំចេញអង្ករបានចំនួន ៥៩៦.៣៤១ តោន​ តាមរយៈក្រុមហ៊ុននាំចេញអង្ករចំនួន ៥៧ក្រុមហ៊ុន ទៅកាន់គោលដៅចំនួន ៦៩ប្រទេស ដែលក្នុងនោះបាននាំចេញទៅកាន់បណ្តាប្រទេសនៅក្នុងតំបន់អឺរ៉ុបចំនួន ​២៦ ​បានបរិមាណអង្ករចំនួន ២៤៨​.២៧៧តោន គិតជាទឹកប្រាក់ចំនួន ១៩២,០៤​ លានដុល្លារ។
ទន្ទឹមគ្នានេះ  អង្ករកម្ពុជា បាននាំចេញទៅកាន់ប្រទេសចិន ​និងហុងកុង ចំនួន ១៤៣.១៨៧តោន គិតជាទឹកប្រាក់ចំនួន ៨៥.០៤លានដុល្លារ ទៅកាន់ប្រទេសក្នុងអាស៊ាន ចំនួន ៧ប្រទេសមានបរិមាណចំនួន ១៣១.៥៤៤តោន​ គិតជាទឹកប្រាក់ចំនួន ៦៧.១៤ លានដុល្លារ និងទៅកាន់គោលដៅ ៣២ប្រទេសផ្សេងទៀតមាន អាហ្វ្រិក   មជ្ឈឹម បូព៌ា អាមេរិក  កាណាដា  អូស្ត្រាលី  ញ៉ូហ្សេឡេន ។ល។ បានចំនួន ៧៣.៣៣៣ តោន គិតជាទឹកប្រាក់ចំនួន  ៦៤.៧១លានដុល្លារ។
ចំពោះប្រភេទអង្ករដែលបាននាំចេញមាន អង្ករក្រអូបចំនួន ៦៨,៨១% ប្រភេទអង្ករសគ្រាប់វែង ១៦,១៨% អង្ករចំហ៊ុយ ២,៤៤% អង្ករសរីរាង្គចំនួន ១,៨៨%  អង្ករបាក់គ្រប់ប្រភេទ ១០,១៣% និងអង្ករផ្សេងៗចំនួន ០,៥៦% ។
បន្ថែមពីនេះ ប្រទេសកម្ពុជា ក៏បាននាំចេញស្រូវចំនួន ៥.២៤៧.៩៩២តោនស្រូវសើម ដែលគិតជាទឹកប្រាក់ប៉ានប្រមាណបានចំនួន ១.២០៩,០៤លានដុល្លារ។
គួររំលឹកថា វិស័យស្រូវអង្ករកម្ពុជា បានដើរតួនាទីជាសសរស្តម្ភមួយយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការទ្រទ្រង់វិស័យសន្តិសុខស្បៀង និងសេដ្ឋកិច្ច ខណៈកាលពីឆ្នាំ២០២៤ កន្លងទៅនេះ កម្ពុជារកចំណូលបានជិត ២ពាន់លានដុល្លារ ពីវិស័យដ៏សំខាន់មួយនេះ៕ (អានបន្ថែម)