ក្រុមការងារកំពុងសម្រុកសាងសង់ភូមិកីឡាដើម្បីជាកន្លែងស្នាក់នៅសម្រាប់កីឡាករជាង៧ពាន់នាក់
ក្រុមការងារសាងសង់ពហុកីឡដ្ឋានជាតិមរតកតេជោ កំពុងសម្រុកសាងសង់ភូមិកីឡា ដើម្បីឱ្យបញ្ចប់ទៅតាមផែនការកំណត់ ពោលគឺឱ្យទាន់ការប្រកួតកីឡា ស៊ីហ្គេម នៅឆ្នាំ ២០២៣ ខាងមុននេះ។
ឯកឧត្តម វ៉ាត់ ចំរើន អគ្គលេខាធិការ គណៈកម្មាធិការជាតិរៀបចំការប្រកួតកីឡាអាស៊ីអាគ្នេយ៍ លើកទី៣២ ឆ្នាំ២០២៣ (CAMSOC) បានឱ្យដឹងកាលពីថ្ងៃទី ០៥ តុលានេះ ថាភូមិកីឡានេះជាផ្នែកមួយនៃគម្រោងកីឡដ្ឋានមរតកតេជោ ហើយគ្រោងនឹងបញ្ចប់ការសាងសង់ឱ្យទាន់ពេលវេលាដែលកម្ពុជានឹងធ្វើម្ចាស់ផ្ទះការប្រកួតកីឡា ស៊ីហ្គេម លើកទី៣២ និងអាស៊ានប៉ារ៉ាហ្គេម លើកទី១២ នេះ។
ឯកឧត្តម បន្តថា ភូមិកីឡានេះ គឺជាកន្លែងហូបចុកស្នាក់នៅរបស់អត្តពលិក ដែលអាចផ្ទុកកីឡាករ កីឡាការិនីច្រើនជាង ៧ ពាន់នាក់។ ភូមិកីឡានេះជាផ្នែកមួយក្នុងការកាត់បន្ថយការចំណាយលើការរៀបចំណាយលើការស្នាក់នៅសណ្ឋាគារ និងការដឹកជញ្ជូនផ្សេងៗ ដូចជា គ្រូបង្វិកអាចហូបចុក ស្នាក់នៅទីនេះជុំគ្នា ផ្តល់ភាពងាយស្រួល ក្នុងការប្រកួត។
ដោយឡែក ចំពោះគម្រោងកីឡដ្ឋានមរតកតេជោទាំងមូល គឺគ្រោងបញ្ចប់ការសាងសង់នាខែឧសភា ឆ្នាំ២០២១ ដែលយឺតជាងការគ្រោងទុក។ ការយឺតយ៉ាវគឺដោយសារក្រុមការងារត្រូវការពេលវេលាបន្ថែមក្នុងការបំពាក់កៅអី កញ្ចក់ ការតុបតែងផ្សេងៗ ជាពិសេសគឺការតុបតែងផ្នែកខាងក្នុងកីឡដ្ឋាន ដូចជាទីលានបាល់ទាត់ ទីលានរត់អត្តពលកម្ម សណ្ឋាគារ បន្ទប់ VIP ជាដើម។ (អានបន្ថែម)