ចិននឹងសាងសង់ប្រព័ន្ធផ្លូវក្រោមដីនៅក្រុងម៉ានីល
សាជីវកម្មសំណង់វិស្វកម្មសំណង់ស៊ីវិលចិន (CECC) បានឈ្នះកិច្ចសន្យាសាងសង់ប្រព័ន្ធផ្លូវក្រោមដីដែលមានតម្លៃ ៣,៧ ពាន់លានដុល្លារអាមេរិក និងប្រវែង១១ គីឡូម៉ែត្រក្នុងទីក្រុងម៉ានិល ប្រទេសហ្វីលីពីន។
កិច្ចព្រមព្រៀងរវាងក្រុមហ៊ុន Philippine Infradey ដែលជាក្រុមហ៊ុនក្នុងស្រុកកំពុងអភិវឌ្ឍរថភ្លើងក្រោមដីនៅទីក្រុងម៉ានីលន ដែលជាក្រុមហ៊ុនមួយរបស់ CECC ត្រូវបានប្រកាសនៅផ្សារហ៊ុនហ្វីលីពីនកាលពីចុងខែមករា។
CECC នឹងវិនិយោគប្រហែល ៣៥០ លានដុល្លារអាមេរិកក្នុងគម្រោងសាងសង់ខ្សែផ្លូវដែកប្រវែង ១១ គីឡូម៉ែត្រ ជាមួយនឹងស្ថានីយចំនួន ៨ ទៅ ១០ ស្ថានីយ ក្នុងទីក្រុងម៉ាកាទីនៃតំបន់ម៉េត្រូម៉ានីល។
កិច្ចសន្យាសាងសង់ត្រូវបានគេរំពឹងថានឹងត្រូវបានចុះហត្ថលេខានៅខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៩ ហើយនឹងត្រូវបញ្ចប់ការសាងសង់នៅឆ្នាំ២០២៣ ។