ក្រុមហ៊ុនក្នុងស្រុកនិងចិន ចង់វិនិយោគបង្កើតបណ្តុំរោងចក្រលើដី ២០០ហិកតានៅកំពង់ស្ពឺ
អភិបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង បានឱ្យដឹងថា មានក្រុមហ៊ុនក្នុងស្រុក និង ក្រុមហ៊ុនមកពីប្រទេសចិនមួយក្រុម បានបង្ហាញពីចំណាប់អារម្មណ៍ចង់បង្កើតបណ្តុំរោងចក្រ លើផ្ទៃដី ២០០ហិកតា នៅក្នុងខេត្តកំពង់ស្ពឺ។
គម្រោងនេះ ត្រូវបានលើកឡើងនៅក្នុងកិច្ចប្រជុំរវាងតំណាងក្រុមហ៊ុនវិនិយោគ និងឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង នៅសាលាខេត្តកំពង់ស្ពឺ កាលពីពេលថ្មីៗនេះ។
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង ថ្លែងថា៖ «ក្រុមវិនិយោគបង្ហាញគម្រោងវិនិយោគ លើការបង្កើតរោងចក្រនានានៅខេត្តកំពង់ស្ពឺ។ ក្រុមហ៊ុនបានជ្រើសរើសទីតាំងរួចហើយ ប៉ុន្តែមិនទាន់អាចបង្ហាញបានទេនៅពេលនេះ ដោយសារគម្រោងទើបតែលើកឡើង»។
ជុំវិញគម្រោងវិនិយោគថ្មីនៅខេត្តកំពង់ស្ពឺនេះ ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង មានប្រសាសន៍ថា បើទោះជាកំពុងប្រឈមវិបត្តិកូវីដ១៩ក្តី នេះជាសញ្ញាល្អនៃសកម្មភាពវិនិយោគនៅកម្ពុជា។
គួរបញ្ជាក់ថា កាលពីខែមេសា ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង ក៏ធ្លាប់បានឱ្យដឹងថា ក្រុមមហ៊ុនធំៗជាង ២០ ពីប្រទេសភូមាកំពុងដើររកទីតាំងនៅកំពង់ស្ពឺ ដើម្បីសាងសង់រោងចក្រថ្មីផងដែរ ខណៈគម្រោងធំៗដែរមានស្រាប់ក៏នៅតែដំណើរដោយរលូន។ (អានបន្ថែម)