គ្រោះថ្នាក់នៅការដ្ឋានសាងសង់នៃប្រទេសចិនសម្លាប់មនុស្ស ៦៧នាក់
ច្បាប់ស្តីពីសុខភាព និងសុវត្ថិភាពនៅអាស៊ី ត្រូវបានទទួលការចាប់អារម្មណ៍ជាថ្មីម្តងទៀត បន្ទាប់ពីកម្មករ ៦៧នាក់ បានស្លាប់នៅពេលដែលមានការបាក់ស្រុតសំណង់ដែលពួកគេធ្វើការនៅក្នុងប្រទេសចិន កាលពីខែវិច្ឆិកាកន្លងទៅនេះ។
គ្រោះថ្នាក់នេះបានកើតឡើងនៅលើតំបន់នៃរោងចក្រថាមពល Fengcheng ដ៏ធំសម្បើម មានតម្លៃ ១,១ ប៊ីលានដុល្លារអាមេរិច នៅក្នុងខេត្តភាគខាងកើតនៃ Jiangxi គឺនៅពេលកន្លែងដែលកម្មករធ្វើការសាងសង់ប៉មនៃរោងចក្រថាមពលបានស្រុតចុះ។
Xinhua បានរាយការណ៍ថា ក្រុមហ៊ុន Hebei Yineng Tower Engineering Co. Ltd. កំពុងតែសាងសង់ប៉មសម្រាប់រោងចក្រ ដែលត្រូវបានគ្រប់គ្រងដោយក្រុមហ៊ុន Jiangxi Ganneng Co. Ltd.។
Xinhua បានបន្ថែមទៀតថា កម្លាំងសង្គ្រោះរួមមាន អ្នកជួយសង្គ្រោះជាង ៣០០នាក់ ដ្រូន ២គ្រឿង និងរថយន្តស្ទូចចំនួន ៧។