គម្រោងដ៏ធំ ផាក លែន ៦A របស់ ជីប ម៉ុង លែន ប្រកាសថ្ងៃបើកលក់ជាផ្លូវការ
ជីប ម៉ុង លែន​ បាន​ប្រកាសបើកលក់គម្រោង ផាក លែន ៦A របស់ខ្លួនជាផ្លូវការ នៅ​ថ្ងៃទី​២២​ ខែ​មករា ឆ្នាំ២០២១​ ខាង​មុខ​នេះ នៅទីតាំងគម្រោង ផាក លែន ៦A​ ផ្ទាល់ ដែល​​ស្ថិត​​នៅ​តាម​បណ្តោយ​​​ផ្លូវ​ជាតិ​លេ​ខ​៦A សង្កាត់ព្រែក​លាប ខណ្ឌ​ជ្រោយ​ចង្វារ។
ក្នុង​​​​សន្និសីទ​​​សាព័ត៌មាន​​នៅថ្ងៃ១៥ ខែ​មករា ឆ្នាំ​២០២១ លោក​ឧកញ៉ា លាង ហួង (ហេនរី) អគ្គនាយក​ក្រុមហ៊ុន ជីប ម៉ុង លែន បាន​មាន​ប្រសាសន៍​​​ថា ជីប ម៉ុង លែន នឹងអភិវឌ្ឍគម្រោង ផាក លែន ៦A នេះ ទៅជា​គម្រោងដ៏ពេញលេញ ដែលមានមណ្ឌលផ្សារទំនើប ជីប ម៉ុង​ 6A ធំជាងគេក្នុងតំបន់ មជ្ឈមណ្ឌលកីឡាដ៏ធំ និង​សួន​ឧទ្យាន​ធម្មជាតិដែលមានមុខងារពិសេសជាងគេ​នៅតំបន់នេះ។
លោកឧកញ៉ា លាង ហួង (ហេនរី) មានប្រសាសន៍​បន្ថែម​ថា​ ជីប​ ម៉ុង លែន មានចក្ខុវិស័យរួមចំណែក​ប្រែក្លាយតំបន់​ជ្រោយចង្វារនេះ​ឱ្យក្លាយ​ជាទី​ប្រជុំជនដ៏ធំមួយ។​
លោក Arnaud DUFRESNE អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន ជីប ម៉ុង រីថែល បានមានប្រសាសន៍ថា៖ ​«ជីប ម៉ុង រីថែល នឹង​​វិនិយោគ​ផ្សារទំនើប​ ជីប ម៉ុង នៅខាងមុខ​គម្រោង ផាក លែន ៦A គឺ​ផ្សារ​ទំនើ​ប ជីប ម៉ុង ៦A ដែល​ផ្សារ​នេះនឹងក្លាយជា​ទីប្រមូលផ្តុំហាងទំនិញធំៗ ហាងកាហ្វេ រោងភាពយន្ត កន្លែងកំសាន្ត ធ្វើ​ឲ្យការ​រស់ក្នុង​តំបន់នេះ​កាន់​តែស៊ី​វីល័យ ​ទំនើប ដែលបំពេញបានគ្រប់តម្រូវការរបស់អតិថិជន ក្នុងយុគសម័យថ្មីនៃការរស់នៅ។
កម្មវិធីបើកលក់គម្រោងជាផ្លូវការនឹងប្រារព្ធឡើងរយៈពេល៣ថ្ងៃ គឺ​​​ថ្ងៃ​ទី​​២២ ថ្ងៃ​ទី​២៣ និង​ថ្ងៃ​ទី​២៤ ខែមករា ឆ្នាំ២០២១ ខាងមុខនេះ នៅទីតាំង​គម្រោង ផាក លែន ៦A ផ្ទាល់ ជាមួយនិងការបញ្ចុះតម្លៃរហូតដល់ ៨% និងមិនចាំបាច់មានប្រាក់កក់ និងមិនគិតការប្រាក់រហូតដល់ ១៨ខែ។