ស្ពានអាកាសរង្វង់មូលចោមចៅនឹងចាប់បើកការដ្ឋាននៅខែមេសានេះ
ស្ពានអាកាសរង្វង់មូលចោមចៅរំពឹងថានឹងចាប់ផ្តើមការសាងសង់នៅខែមេសាខាងមុខនេះ បើយោងតាមការបញ្ជាក់របស់លោក ម៉េត មាសភក្តី អ្នកនាំពាក្យរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ។
កាលពីថ្ងៃទី១៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០១៨ រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញបានបើកកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាបន្ថែមលើបច្ចេកទេសសាងសង់ស្ពានអាកាសរង្វង់មូលចោមចៅជាមួយមន្ទីរ និងអង្គភាពជំនាញពាក់ព័ន្ធដើម្បីសម្រេចជ្រើសរើសប្លង់សាងសង់មួយដែលមានប្រសិទ្ធភាពបំផុតក្នុងការកាត់បន្ថយការកកស្ទះចរាចរណ៍ ព្រមទាំងផ្ដល់ផលប៉ះពាល់តិចតួចបំផុតក្នុងអំឡុងពេលសាងសង់។
ស្ពានអាកាសថ្មីនេះនឹងជួយសម្រួលដល់ការកកស្ទះចរាចរណ៍នៅលើផ្លូវជាច្រើនដែលឆ្លងកាត់រង្វង់មូលចោមចៅ ដូចជា ផ្លូវជាតិលេខ៣ ផ្លូវជាតិលេខ៤ ផ្លូវវេងស្រេង និងមហាវិថីសហព័ន្ធរុស្ស៊ី។
ដោយឡែក រដ្ឋបាលរាជធានីពុំទាន់បានគូសបញ្ជាក់នៅឡើយទេ ថានឹងប្រើរយៈពេល និងថវិកាចំនួនប៉ុន្មានដើម្បីបញ្ចប់គម្រោងនេះ។