បើកការដ្ឋានគម្រោងពង្រីកសាលាអន្តរជាតិ CISថវិកាវិនិយោគ ២០លានដុល្លារ
កាលពីរសៀលថ្ងៃទី ២២ មីនា ឆ្នាំ ២០១៨ អ្នកឧកញ៉ា ពង់ ឃាវសែ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលធនាគារកាណាឌីយ៉ា និងជាអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន OCIC បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ក្នុងពិធីក្រុងពាលីគម្រោងសាងសង់ពង្រីកសាលាអន្ដរជាតិ CIS សាខាកោះពេជ្រដំណាក់កាលទី២។
គម្រោងពង្រីកនេះនឹងមានការសាងសង់បន្ថែមនូវ សាលមហោស្រពដែលអាចផ្ទុកមនុស្សបានចំនួនដល់ទៅ ៦០០នាក់ ទីលានរត់ប្រណាំង អាងហែលទឹក តារាងបាល់ទាត់ បន្ទប់ស្រាវជ្រាវ សាលសម្រាករបស់សិស្ស បន្ទប់កុំព្យូទ័រ បន្ទប់ពិសោធន៍ បណ្ណាល័យ និង បរិក្ខាផ្សេងៗជាច្រើនទៀត។
បន្ទាប់ពីបញ្ចប់ការសាងសង់នៅឆ្នាំ ២០២០ សាលាអន្ដរជាតិកាណាដាមួយនេះ នឹងមានអាគារធំៗចំនួន២ ហើយនឹងគ្របដណ្ដប់លើផ្ទៃដីទំហំជាង ៣ហិកតា។
គោងបំណងនៃការពង្រីកសាលាអន្ដរជាតិមួយនេះគឺ ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងកំណើនតម្រូវការលើផ្នែកអប់រំកំរិតគុណភាពស្ថង់ដាអន្តជាតិនៅកម្ពុជា ក៏ដូចជាជំរុញប្រព័ន្ធអប់រំនៅកម្ពុជាទាំងមូលអោយល្អប្រសើរឡើងថែមទៀត។
សាលាអន្ដរជាតិកាណាដា ឫ CIS ចាប់ផ្ដើមបើកដំណើរការ កាលពីឆ្នាំ ២០១២ ដែលបច្ចុប្បន្នមាន ៣សាខារួមមាន សាខាទូលគោក សាខាBassac Garden City និង សាខាកោះពេជ្រ ដែលផ្តល់ជូននូវកម្មវិធីសិក្សាពីថ្នាក់មត្តេយ្យរហូតដល់ថ្នាក់ទី៨ ដោយអនុវត្តស្តង់ដាសិក្សាមកពីប្រទេសកាណាដា។
ជាមួយគ្នានេះដែរCIS ក៏គ្រោងនឹងបន្ថែមថ្នាក់រហូតដល់ថ្នាក់ទី ១២ ផងដែរ បន្ទាប់ពីគម្រោងពង្រីកនេះបញ្ចប់ការសាងសង់។