កម្ពុជា ប្រកាសបើកយុទ្ធនាការ «ភ្នំពេញស្អាត» ដើម្បីបណ្តុះទម្លាប់ថ្មីស្រឡាញ់បរិស្ថាន
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងបរិស្ថាន ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ បានប្រកាសឱ្យចាប់ផ្ដើមអនុវត្តយុទ្ធនាការ «ភ្នំពេញស្អាត» ជាផ្លូវការហើយ កាលពីថ្ងៃទី១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ កន្លងទៅនេះ ទិសដៅដើម្បីបង្កើនសោភ័ណភាពទីក្រុង ពង្រឹងការគ្រប់គ្រងសំណល់ និងពិសេសអប់រំប្រជាពលរដ្ឋគ្រប់រូបឱ្យស្រលាញ់អនាម័យបរិស្ថាន។
យុទ្ធនាការភ្នំពេញស្អាតនេះ នឹងរួមចំណែកជាមួយរដ្ឋាភិបាលក្នុងការលើកកម្ពស់ការអប់រំ អនាម័យ និងបរិស្ថានស្អាតនៅក្នុងសហគមន៍។
យុទ្ធនាការឆ្នាំ២០២១នេះ គឺធ្វើឡើងក្រោមពាក្យស្លោក «ទម្លាប់ថ្មី ទម្លាប់ស្អាត» ដើម្បីឆ្លើយតបទៅលើបញ្ហាកូវីដ-១៩ផងដែរ។
គួរបញ្ជាក់ថា ក្រុងភ្នំពេញ ខេត្តមណ្ឌលគិរី និងខេត្តកែប ទើបតែបានទទួលពានរង្វាន់ ទឹក ដី និងខ្យល់ស្អាត ពីកម្មវិធីទីក្រុងនិរន្តភាពបរិស្ថានអាស៊ានលើកទី៥ នេះ ដែលរៀបចំឡើងដោយប្រទេសឥណ្ឌូនេស៊ី កាលពីថ្ងៃទី ២១ ខែតុលា កន្លងទៅ ។ (អានបន្ថែម)