ស៊ីម៉ាក់ និងJICA សម្រេចលើគំនូសប្លង់សំណង់សារមន្ទីរមីន តែមិនសង់ជារាងគ្រាប់មីនទេ
មជ្ឈមណ្ឌលកំចាត់មីន និងក្រុមប្រឹក្សាយោបល់របស់ទីភ្នាក់ងារ JICA បានសម្រេចលើគំនូសប្លង់នៃការសាងសង់សារមន្ទីរមីន ក្នុងខេត្តសៀមរាប ប៉ុន្តែនឹងមិនកសាងជារូងរាងស្រដៀងនឹងគ្រាប់មីន ដូចការប្រកាសជាលើកដំបូងឡើយ។
ភាគីទាំង ២ បានចុះហត្ថលេខា លើគំនូសប្លង់នេះ កាលពីថ្ងៃសុក្រ សប្តាហ៍មុន ដែលជាការកែសម្រួលប្លង់ពីការសិក្សាបឋម។ (អានបន្ថែម)
យោងតាម ឯកឧត្តម ហេង រតនា អគ្គនាយកមជ្ឈមណ្ឌលមីនកម្ពុជា គំនូសប្លង់សារមន្ទីរមីន មានរូបរាងជាគ្រាប់មីននៅខេត្តសៀមរាប នឹងមិនត្រូវបានសាងសង់ឡើយ ដោយប្តូរទៅជាអគារសារមន្ទីរមីនធម្មតាវិញ។
លើសពីនេះ ភាគីទាំង ២ ក៏បានចុះហត្ថលេខាលើការរៀបចំប្លង់សិក្សាបឋមលើការសាងសង់វិទ្យាស្ថានបច្ចេកទេសសកម្មភាពមីនក្នុងខេត្តកំពង់ឆ្នាំងផងដែរ។