កូរ៉េជួយសាងសង់មន្ទីរពេទ្យតម្លៃ ៧លានដុល្លារ នៅខេត្តរតនគីរី
រដ្ឋាភិបាលកូរ៉េខាងត្បូង តាមរយៈទីភ្នាក់ងារ KOICA សម្រេចជួយសងសង់មន្ទីរពេទ្យស្ដង់ដាថ្មីមួយកន្លែង តម្លៃ ៧ លានដុល្លារ នៅក្នុងខេត្តរតនគិរី ដែលនឹងក្លាយជាមន្ទីរពេទ្យទំនើបសម្រាប់ផ្ដល់សេវាសុខភាពដល់ខេត្តភូមិភាគឦសានផងដែរ ទៅថ្ងៃអនាគត។
មន្ទីរពេទ្យនេះ ផ្ដោតលើផ្នែក សម្ភព និងថែទាំទារក ដែលត្រូវបាន បើកការដ្ឋានសាងសង់ កាលពីថ្ងៃទី ២១ ខែមករា ក្រោមវត្តមានរបស់ឯកឧត្តម ម៉ម ប៊ុនហេង រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល និង ឯកឧត្តម Park Heung-Kyeong ឯកអគ្គរដ្ឋទូតនៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា។
ឯកឧត្តមសាស្ត្រាចារ្យ ម៉ម ប៊ុនហេង មានប្រសាសន៍ថា អគារសម្ភព និង ថែទាំទារក នៃគម្រោងពង្រឹងសុខភាព មាតា និងទារកនេះ នឹងដើរតួយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការផ្តល់សេវាថែទាំសុខភាព យ៉ាងល្អប្រសើរទៅកាន់ម្តាយនិងទារកនៅក្នុងខេត្តរតនគិរី ក៏ដូចជាក្នុងតំបន់។