សេចក្តីព្រាងច្បាប់សំណង់បានបញ្ចប់
តាមរយៈទីប្រឹក្សារដ្ឋាភិបាលជាន់ខ្ពស់ លោក​ សុខ ស៊ីផាណា បានឲ្យដឹងថា គណ:រដ្ឋមន្ត្រីឆាប់ៗនេះនឹងទទួលសេចក្តីព្រាងច្បាប់សំណង់ដែលនឹងដាក់បញ្ចូលក្នុងច្បាប់មុន ពាក់កណ្តាលឆ្នាំ ២០១៦ នេះ។
លោក សុខ ស៊ីផាណា បានមានប្រសាសន៍ថា មាន ៣០០ មាត្រាក្នុងសេចក្តីព្រាងច្បាប់ ហើយពួកយើងបានយកគំរូពីប្រទេសជាច្រើន និងបានកែសម្រួលមាត្រាទាំងនោះដើម្បីឲ្យស្របនឹងតម្រូវការរបស់ប្រទេសយើង។ លោក សុខ​ ស៊ីផាណា បានថ្លែងប្រាប់ Khmer Times ថាច្បាប់ជាច្រើនរបស់បរទេសមិនត្រូវនឹងស្ថានភាពរបស់កម្ពុជាទេ ដូច្នេះហើយខ្ញុំ និងក្រសួង បានធ្វើសេចក្តីព្រាងច្បាប់សម្រាប់តម្រូវតាមអ្វីដែលប្រទេសយើងត្រូវការ។
លោកបានបន្ថែមថា ចំណុចទីមួយដែលច្បាប់ផ្តោតលើ គឺការថ្លឹងថ្លែងឧស្សាហកម្ម ដើម្បីឲ្យអ្នកអនុវត្ត ដូចជា ស្ថាបត្យករ វិស្វករ អ្នកសាងសង់ ត្រូវតែមានគុណភាព៕