អគារថ្មីកម្ពស់ ១៤ជាន់ របស់ក្រសួងព័ត៌មានសាងសង់សម្រេចបានជាង ៧០% ហើយ
ដំណើរការសាង់សង់អគារថ្មី កំពស់១៤ជាន់ របស់ក្រសួងព័ត៌មាន មកដល់ពេលនេះ សម្រេចរួចរាល់បានប្រមាណជាង ៧០%ហើយ ដោយគ្រោងនឹងបញ្ចប់ជាស្ថាពរនៅដើមឆ្នាំ ២០២២។ នេះបើយោងតាមកិច្ចចុះពិនិត្យការដ្ឋានរបស់រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន ឯកឧត្តម ខៀវ កាញារីទ្ធ កាលពីថ្ងៃទី ២៧ ខែឧសភា។
មានទីតាំងស្ថិតក្នុងបរិវេណក្រសួងព័ត៌មានផ្ទាល់តាមបណ្តោយផ្លូវមុន្នីវង្ស អគារថ្មីនេះ មានកម្ពស់ ១៤ជាន់ បណ្តោយ ៦៥ ម៉ែត្រ ទទឹង ១៤ ម៉ែត្រ មានបន្ទប់បំពេញការងារជាង ៣០០បន្ទប់ ដែលនឹងក្លាយជាអគារធ្វើការថ្មីអគ្គនាយកដ្ឋានព័ត៌មាន និងសោតទស្សន៍ និងអគារអគ្គនាយកដ្ឋានទីភ្នាក់ងារសារព័ត៌មានកម្ពុជា AKP។
គម្រោងនេះបានបើកការដ្ឋាន កាលថ្ងៃទី៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១៩ កំពុងសាងសង់ដោយក្រុមហ៊ុន ឃុនសៀ ឌីវីឡុបមិនគ្រុប សហការជាមួយក្រុមហ៊ុនចិន BELLETONE ហើយគ្រោងនឹងប្រើពេលសរុប ២៤ខែ ពោលគឺនឹងបញ្ចប់នៅដើមឆ្នាំក្រោយ។
ក្នុងឱកាសនេះ ឯកឧត្តម ខៀវ កាញារីទ្ធ ក៏បានជំរុញលើកទឹកចិត្តដល់ក្រុមអ្នកសាងសង់ឱ្យប្រឹងធ្វើការងារឱ្យស្របតាមបទដ្ឋានស្តង់ដា និងបច្ចេកទេស ដើម្បីការប្រើបាស់បានយូរអង្វែង។