ទីលានកប់សំរាមស្ដង់ដាទំនើបទំហំ ២១ហិកតា នៅបាត់ដំបងសម្រេចបានជិត ១០%ហើយ
ទីលានកប់សំរាមស្ដង់ដា ដែលកំពុងសាងសង់លើដី ២១ហិកតានៅខេត្តបាត់ដំបង កំពុងលេចចេញរូបរាងបណ្ដើរៗហើយ ដោយបច្ចុប្បន្នសម្រេចបានប្រមាណ៧%។ នេះបើតាមក្រសួងព័ត៌មាន កាលពីពេលថ្មីៗនេះ។
លោកស្រី កឹម សុគន្ធារី អនុប្រធានមន្ទីរសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូនខេត្តបាត់ដំបង បានឱ្យដឹងថា ទីលានកប់សំរាមនេះ សាងសង់ឡើងតាមស្ដង់ដា ដើម្បីកាត់បន្ថយផលប៉ះពាល់បរិស្ថាន ជាពិសេសការបំពុលដី ទឹក និងខ្យល់អាកាស។
លោកស្រី បន្តថា៖ «នៅពេលគេចាក់សំរាមហើយ គេកិន បន្ទាប់មកគេចាក់ដីឥដ្ឋ គ្របពីលើ ដូច្នេះសំរាមមិនអាចហើរពាសវាលពាសកាលបានទេ»។
«លើសពីនេះ នៅពេលឡានសំរាមចូល នឹងមានការថ្លឹង ញែកសំរាម និងបែងចែកថាសំរាមណា ជាអេតចាយ សំរាមណាធ្វើជាជីសរីរាង្គបាន»។
សូមជម្រាបថា ទីលានកប់សំរាមនេះ មានទីតាំងស្ថិតនៅ ភូមិពយស្វាយ ឃុំតាគ្រៀង ស្រុកបាណន់ ខេត្តបាត់ដំបង មានចម្ងាយ ២៥ គីឡូម៉ែត្រពីក្រុងបាត់ដំបង។
គម្រោងនេះ គឺជាកិច្ចសហការរវាងក្រសួងសាធារណការនិងដឹកជញ្ជូន និងអាជ្ញាធរខេត្ត ក្រោមជំនួយឥណទានរបស់ធនាគារអភិវឌ្ឍន៍អាស៊ី (ADB)៕