អគាររដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ គ្រោងនឹងបញ្ចប់ការសាងសង់នៅចុងឆ្នាំនេះ
គម្រោងសាងសង់អគាររដ្ឋបាលថ្មី នៃខេត្តកំពង់ស្ពឺ គ្រោងនឹងបញ្ចប់ការសាងសង់ជាស្ថាពរនៅចុងឆ្នាំ២០២១។ នេះបើយោងតាមសេចក្ដីប្រកាសរបស់រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ កាលពីថ្ងៃទី ២៤ កុម្ភៈ។
អគាររដ្ឋបាលថ្មី មានកម្ពស់ ៤ជាន់ មានទំហំ ១២០ម៉ែត្របួនជ្រុង សាងសង់ឡើងតាមរចនាបទនាសម័យដើម ហើយបានបើកដ្ឋានសាងសង់តាំងពី ថ្ងៃទី ០១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០១៧ មកម្លេះ។
អគារនេះជាសមិទ្ធិផលថ្មីមួយបន្ថែមទៀត នៅក្នុងចំណោមសមិទ្ធិផលដទៃទៀតសម្រាប់ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដែលជាខេត្តដែលកំពុងមានសក្ដានុពលមួយលើគ្រប់វិស័យ។
គួររំលឹកថា កាលពីពេលថ្មីៗនេះ រដ្ឋបាលខេត្ត ទើបតែបានបើកការដ្ឋានសាងសង់កីឡដ្ឋានខេត្តកំពង់ស្ពឺតម្លៃជាង ២ លានដុល្លារជាផ្លូវជាការ ក្រោមអធិបតីភាពរបស់ ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី ដែលជាអ្នកតំណាងរាស្ដ្រមណ្ឌលខេត្តកំពង់ស្ពឺ។ (អានបន្ថែម)