ដំណោះស្រាយសំណង់ឌីជីថលតែមួយគត់ដែលអាចឱ្យគ្រប់ដំណាក់កាលនៅក្នុងវដ្តជីវិតដែលបានសាងសង់រួច
ក្រុមហ៊ុន Cupix បានប្រកាសនៅថ្ងៃនេះអំពីការបន្ថែមផលិតផលឈានមុខគេគឺ CupixWorks ទៅ Bentley Systems ដែលដំណើរការដោយកម្មវិធី iTwin។ Cupix™ ដែលជាវេទិកាឌីជីថលភ្លោះ ជាសកលដែលផ្តល់នូវការមើលឃើញ និងការវិភាគសម្រាប់ម្ចាស់ និងអ្នកសាងសង់ទូទាំងវដ្តជីវិតដែលបានបង្កើតគម្រោងទាំងមូល.
កម្មវិធី CupixWorks គឺជាវេទិកាភ្លោះឌីជីថល 3D ទំនើបបំផុត ដែលអនុញ្ញាតឱ្យធ្វើការសម្រេចចិត្ត និងការសហការគ្នាឆ្លងកាត់គ្រប់ដំណាក់កាលនៃវដ្តជីវិតរបស់គម្រោងសំណង់អគារ។ ទាំងអ្នកគ្រប់គ្រងគម្រោង អ្នកម៉ៅការទូទៅ ស្ថាបត្យករ និងម្ចាស់ អាចមើលពីចម្ងាយ តាមដាន និងគ្រប់គ្រងវឌ្ឍនភាពនៅនឹងកន្លែង តាមរយៈបរិបទ 3D និងការរុករក 3D ដូចជីវិតពិត ដោយភាពរស់រវើក។
តាមរយៈការប្រើប្រាស់ Bentley iTwin Platform កម្មវិធី CupixWorks អាចធ្វើសមកាលកម្ម (synchronization) និងមើលឃើញទិន្នន័យដោយចាប់យករូបភាព 3D, កម្រិត 360° — រួមជាមួយនឹងម៉ូដែល BIM បូកនឹងទិន្នន័យផ្ទាល់ខ្លួន — ហើយផ្អែកតាមភូមិសាស្ត្រដើម្បីដាក់រូបភាពនៅក្នុងទីតាំងជាក់ស្តែងទៅក្នុងការដ្ឋានសាងសង់ពិតៗ។
លោក Simon Bae នាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន Cupix បាននិយាយថា “យើងពិតជារំភើបក្នុងការបន្ថែម CupixWorks ទៅកាន់ Bentley ដែលដំណើរការដោយកម្មវិធី iTwin” ។ “សមត្ថភាពមើលឃើញ និងការធ្វើសមកាលកម្មរបស់ iTwin Platform ជួយ CupixWorks ក្នុងការផ្តល់នូវការរុករកបែប 3D ដែលមានអារម្មណ៍ដូចជាអ្នកនៅលើការដ្ឋានសាងសង់ពិតៗ។ នេះធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងនូវកិច្ចសហការសម្រាប់អ្នកពាក់ព័ន្ធ – គ្រប់ទីកន្លែងដែលពួកគេកំពុងស្ថិតនៅ – ដោយផ្អែកលើអ្វីដែលកំពុងកើតឡើងនៅក្នុងការដ្ឋានសាងសង់។”
លោក Adam Klatzkin អនុប្រធាន iTwin Platform នៅ Bentley Systems បាននិយាយថា “យើងពិតជារីករាយណាស់ដែលមាន Cupix បន្ថែមដំណោះស្រាយ CupixWorks របស់ពួកគេទៅឱ្យដំណើរការដោយកម្មវិធី iTwin” ។ “​ការ​ធ្វើ​ដូច្នេះ ក្រុមហ៊ុន​បាន​ចូលរួម​ជាមួយ​ប្រព័ន្ធ​អេកូឡូស៊ី​ដែល​កំពុងមានសន្ទុះសម្រាប់អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ដំណោះស្រាយ​ឌីជីថល​ភ្លោះ​ដ៏​មាន​ឥទ្ធិពល​នៅ​លើ iTwin Platform។ CupixWorks គឺជាឧទាហរណ៍ដ៏អស្ចារ្យនៃរបៀបដែល 3D reality capture data និង BIM អាចត្រូវបានធ្វើសមកាលកម្មសម្រាប់ការរុករកគេហទំព័រនិម្មិត និងការតាមដានវឌ្ឍនភាពនៃគម្រោងសំណង់ដែលមានភាពស្មុគស្មាញ។
ការបន្ថែមនេះគឺជាជំហានមួយទៀតក្នុងការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ Cupix ដើម្បីផ្តល់សេរីភាពក្នុងការទទួលយកឌីជីថលភ្លោះ 3D នៅទូទាំងឧស្សាហកម្មសាកលដែលបាននិងកំពុងសាងសង់។ កាលពីឆ្នាំមុន Cupix បានប្រកាសពីការចេញផ្សាយនូវ CupixWorks X 3D Digital Twin Platform របស់ពួកគេ ដែលដំណើរការដោយម៉ាស៊ីន AI ជំនាន់ទី 3 របស់ Gamma Engine។ ការបើកដំណើរការវេទិកានេះ រួមមានការកែលម្អបរិបទលំហ ការតាមដានវឌ្ឍនភាព ការវិភាគ និងភាពជាក់លាក់នៃរូបភាពក្នុងទម្រង់ជា 360° ដំណើរឆ្លងកាត់ការនិម្មិត។
សម្រាប់ព័ត៌មាន និងព័ត៌មានរបស់ក្រុមហ៊ុនបន្ថែម សូមចូលទៅកាន់គេហទំព័រ https://www.cupix.com/news-info.
រូបភាពបង្ហាញអំពី CupixWorks មើលឃើញរូបភាព 3D, 360° ចាប់យកទិន្នន័យរួមជាមួយនឹងការស្កេនឡាស៊ែរ/Lidar ម៉ូដែល BIM និងគំនូរ 2D ដើម្បីផ្តល់ការរុករក 3D ដូចជីវិតពិត។
អំពី Cupix
ក្រុមហ៊ុន Cupix គឺជាដៃគូដ៏គួរឱ្យទុកចិត្តនៃជម្រើសសម្រាប់ការផ្តល់ជូននូវវេទិកាភ្លោះឌីជីថល 3D ដ៏មានឥទ្ធិពលបំផុត និងងាយស្រួលប្រើបំផុតរបស់សម្រាប់អ្នកនៅក្នុងឧស្សាហកម្មសាងសង់ និងម្ចាស់នៅគ្រប់ទីកន្លែង។ បច្ចេកវិទ្យាភ្លោះឌីជីថល 3D ដ៏ទំនើបរបស់ពួកគេ CupixWorks ជួយអ្នកជំនាញ AEC បង្កើនប្រសិទ្ធភាពការចំណាយ សហការពីចម្ងាយជុំវិញពិភពលោក និងបង្កើនភាពមើលឃើញនៅគ្រប់គម្រោងទាំងអស់។
ដើម្បីស្វែងយល់បន្ថែមអំពីដំណោះស្រាយរបស់ Cupix សូមចូលទៅកាន់គេហទំព័រ www.cupix.com
អំពីវេទិកា iTwin
វេទិកា iTwin គឺជាវេទិកា cloud បើកចំហដែលអាចធ្វើមាត្រដ្ឋានបាន ដែលអាចឱ្យក្រុមអភិវឌ្ឍន៍បង្កើតកម្មវិធី មើលឃើញ និងវិភាគឌីជីថលភ្លោះនៃទ្រព្យសម្បត្តិសំណង់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ។ កម្មវិធីដែលបង្កើតឡើងនៅលើវេទិកា iTwin អនុញ្ញាតឱ្យអ្នកប្រើប្រាស់បញ្ចូលទិន្នន័យវិស្វកម្មដែលបង្កើតឡើងដោយឧបករណ៍ឌីហ្សាញចម្រុះទៅជាកូនភ្លោះឌីជីថលទៅក្នុងជីវិតពិត ដោយតម្រឹមវាជាមួយនឹងគំរូការពិត និងទិន្នន័យពាក់ព័ន្ធផ្សេងទៀតដោយមិនរំខានដល់ឧបករណ៍ដែលបានដំឡើង ឬដំណើរការបច្ចុប្បន្ន។ វេទិកានេះក៏អនុញ្ញាតឱ្យមើលឃើញ និងការតាមដានរាល់ការផ្លាស់ប្តូរ រួមទាំងការផ្លាស់ប្តូរនៅក្នុងស្ថានភាពជាក់ស្តែង តាមរយៈដ្រូន និងឧបករណ៍ចាប់សញ្ញាដែលភ្ជាប់ IoT ។ វេទិកា iTwin សម្របសម្រួលដំណោះស្រាយដើម្បីផ្តល់នូវការយល់ដឹងដែលអាចអនុវត្តបានសម្រាប់អ្នកក្នុងការធ្វើសេចក្តីសម្រេចចិត្តនៅទូទាំងវដ្តជីវិតនៃទ្រព្យសម្បត្តិបានយ៉ាងពេញលេញ។ វេទិកា iTwin គឺជាមូលដ្ឋានគ្រឹះសម្រាប់កម្មវិធី “ដំណើរការដោយ iTwin” និងដំណោះស្រាយឌីជីថលភ្លោះដែលបង្កើតឡើងដោយ Bentley និងដៃគូសហការយុទ្ធសាស្ត្ររបស់ខ្លួន រួមជាមួយអ្នកបញ្ចូលព័ត៌មានឌីជីថល អ្នកបញ្ចូលប្រព័ន្ធ អ្នកលក់កម្មវិធីឯករាជ្យ និងអ្នកបង្កើតកម្មវិធីសូហ្វវែនានា។