ប្រព័ន្ធព្រមានគ្រោះមហន្តរាយបានសាកល្បងនៅឥណ្ឌូនេស៊ី
ទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិជប៉ុន (JICA) ជាអ្នកផ្ដល់មូលនិធិ ក្នុងការសាកល្បង ប្រព័ន្ធព្រមានគ្រោះមហន្តរាយថ្មី, ដែលបានរចនាឡើង ដើម្បីត្រួតពិនិត្យ សុវត្ថិភាព និងជៀសវាងការដួលរលំ រចនាសម្ព័ន្ធក្នុងប្រទេស កំពុងអភិវឌ្ឍនៅ តំបន់អគារបី នៅលើប្រព័ន្ធរថភ្លើង ក្រោមដីទីក្រុងហ្សាកាតា។
ប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យានៃគំហើញ (OSV) អាចដំណើរការបានដោយការភ្ជាប់ បណ្តាញទៅនឹងជញ្ជាំង និងសសរស្តម្ភដូចដែលពួកគេ ត្រូវបានសាងសង់ ហើយបន្ទាប់មកពិនិត្យ ថាតើ រចនាសម្ព័ន្ធមាន លក្ខណៈជាធម្មតារឺទេ និងបង្ហាញលទ្ធផលដោយប្រើអំពូល LEDs ។
ឧបករណ៍ចាប់សញ្ញា បានរកឃើញការ ផ្លាស់ប្តូរខូចទ្រង់ទ្រាយ ភាពលំអៀង សម្ពាធ សីតុណ្ហភាព និងសំណើម និងបានរកឃើញការប្រើពណ៌ ដើម្បីសម្គាល់ការ ផ្លាស់ប្តូរនៅក្នុងរដ្ឋ និងទំហំ នៃការផ្លាស់ប្តូរ។ ពណ៌ក្រហម មានន័យថា “គ្រោះថ្នាក់នៃការដួលរលំ»។
ប្រព័ន្ធ LED ត្រូវបានគេសាកល្បងនៅជាង 70 កន្លែងក្នុងប្រទេសជប៉ុន, ហ្វីលីពីន, ឥណ្ឌា, វៀតណាម និងឥណ្ឌូនេស៊ី។