D’Seaview ជំនួសអ្នកម៉ៅការសាងសង់នៅពេលពាក់កណ្តាលសាងសង់
ក្រុមហ៊ុន HLH Group របស់ប្រទេសសឹង្ហបុរីបានប្រកាសកាលពីខែកញ្ញាថា ក្រុមហ៊ុនជំនួសក្រុមហ៊ុនម៉ៅការសាងសង់សម្រាប់គម្រោង D’Seaview របស់ខ្លួននៅក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ។
ក្រុមហ៊ុនអភិវឌ្ឍន៍នេះបានដកចេញនូវក្រុមហ៊ុន Yanjian Group Co. Ltd. និងជំនួសមកវិញដោយផ្តល់ឡើងវិញនូវកិច្ចសន្យាតម្លៃ ៣៥ លានដុល្លារ ទៅឲ្យក្រុមហ៊ុនថាមពល និងសំណង់របស់ចិន ឈ្មោះ Sinohydro Corporation Ltd.។
ក្រុមហ៊ុន HLH បានបញ្ជាក់ពីភាពត្រឹមត្រូវនៃការផ្លាស់ប្តូរក្រុមហ៊ុនម៉ៅការសាងសង់ ដោយបញ្ជាក់ថា ក្រុមហ៊ុន Yanjian Group Co Ltd មិនអាចបំពេញតាមការទាមទារនៃកិច្ចសន្យា ហើយថាក្រុមហ៊ុន Sinohydro នេះមានការប្រកួតប្រជែងថ្លៃជាង។
គម្រោង D\’Seaview ដែលស្ថិតនៅជិតឆ្នេរសុខានេះ នឹងក្លាយជាការគម្រោងប្រើប្រាស់ចម្រុះ ដែលក្នុងនោះមានសណ្ឋាគារប៊ូទិកដែលមាន ៩៨ បន្ទប់ ខុនដូដែលមានជាង ៧០០ យូនីត តំបន់ផ្សារទំនើប និងភោជនីយដ្ឋាន។
បើយោងតាមក្រុមហ៊ុន HLH ៥៣ភាគរយ នៃលំនៅដ្ឋាននេះត្រូវបានលក់រួចហើយ ហើយការសាងសង់នៅបន្តធ្វើរហូតដល់បញ្ចប់ការសាងសង់នៅឆ្នាំ ២០១៨។