នៅក្នុងការផ្លាស់ប្តូរដ៏សំខាន់មួយដើម្បីបង្កើនការកែច្នៃផលិតផលកម្ពុជា ក្រុមហ៊ុនផលិតអាហារសម្រន់ដ៏លេចធ្លោរបស់អឺរ៉ុបចំនួនបីបានបង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ពួកគេក្នុងការណែនាំបច្ចេកវិទ្យាទំនើបទៅកាន់តំបន់។ គំនិតផ្តួចផ្តើមនេះត្រូវបានពិភាក្សាក្នុងកិច្ចប្រជុំកាលពីថ្ងៃទី៩ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ រវាងឯកឧត្តម សំហេង បូរ៉ា រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម និងជាប្រធានក្រុមការងារជំរុញការនាំចេញ និងតំណាងមកពី VacQPack, NCP GROUP, និង Intersnack Nederland B.V.
ក្នុងជំនួបនោះ ឯកឧត្តម បូរ៉ា បានសង្កត់ធ្ងន់លើសារៈសំខាន់នៃការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិជ្ជាទំនើប ដើម្បីកែលម្អការកែច្នៃ និងការវេចខ្ចប់ទំនិញកម្ពុជា ក្នុងគោលបំណងលើកកំពស់គុណភាព ស្របតាមស្តង់ដារអន្តរជាតិ។ នេះ​ជា​ផ្នែក​មួយ​នៃ​យុទ្ធសាស្ត្រ​ទូលំទូលាយ​ដើម្បី​ជំរុញ​សក្តានុពល​នាំចេញ​ផលិតផល​កម្ពុជា​នៅលើ​ទីផ្សារ​ពិភពលោក។
Intersnack Nederland B.V. ដែលជាវិនិយោគឈានមុខគេក្នុងឧស្សាហកម្មអាហារសម្រន់នៅអឺរ៉ុបបានគូសបញ្ជាក់ពីការយកចិត្តទុកដាក់របស់ខ្លួនលើការកំណត់ឱកាសទីផ្សារសម្រាប់គ្រាប់ស្វាយចន្ទី និងអាហារសម្រន់កែច្នៃនៅកម្ពុជា។ ក្រុមហ៊ុនមានគោលបំណងជួយសម្រួលដល់ការនាំចេញដោយផ្ទាល់ និងពង្រឹងខ្សែសង្វាក់ផ្គត់ផ្គង់សម្រាប់ផលិតផលទាំងនេះនៅក្នុងទ្វីបអឺរ៉ុប។
VacQPack ដែលត្រូវបានគេស្គាល់ថាសម្រាប់ដំណោះស្រាយវេចខ្ចប់ប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត មានជំនាញក្នុងការវេចខ្ចប់បរិយាកាសដែលបានកែប្រែ (MAP) រួមបញ្ចូលគ្នាជាមួយនឹងបច្ចេកវិទ្យាបូមខ្យល់ ដើម្បីរក្សាគុណភាពនៃផលិតផលផ្សេងៗ រួមទាំងគ្រាប់ធញ្ញជាតិផងដែរ។ ទន្ទឹមនឹងនេះ NCP GROUP ឧទ្ទិសដល់ការកែច្នៃ និងការវេចខ្ចប់គ្រាប់ធញ្ញជាតិ ជាពិសេសគ្រាប់ស្វាយចន្ទី ដែលត្រូវបានកែសម្រួលជាពិសេសសម្រាប់ទីផ្សារអឺរ៉ុប។
កិច្ចសហការនេះគឺជាជំហានដ៏ជោគជ័យមួយឆ្ពោះទៅរកការលើកកម្ពស់ការនាំចេញកសិផលរបស់កម្ពុជា និងការរួមបញ្ចូលពួកវាទៅក្នុងទីផ្សារអឺរ៉ុបដែលមានការប្រកួតប្រជែង។